Sony prezentuje serię ULT POWER SOUND! To urządzenia, obok których nie przejdziesz obojętnie

Sony prezentuje serię ULT POWER SOUND! To urządzenia, obok których nie przejdziesz obojętnie

Firma Sony ogłosiła oficjalnie nowa serię głośników i słuchawek ULT POWER SOUND, która skierowana jest przede wszystkim do miłośników muzyki oczekujących głębokiego basu. Oto, co oferują trzy nowe głośniki: ULT TOWER 10, ULT FIELD 7, ULT FIELD 1 oraz słuchawki bezprzewodowe ULT WEAR.

Sony ULT TOWER 10

Pierwsza z zaprezentowanych nowości może pochwalić się potężnym basem, imprezowym dźwiękiem i oświetleniem 360° oraz trybem karaoke z użyciem dołączonego do zestawu mikrofonu bezprzewodowego. Głośnik wyposażony został w technologię ULT POWER SOUND, która optymalizuje niskie częstotliwości przy jednoczesnym zapewnieniu wyjątkowo głębokiego basu. Rozwiązanie to oferuje tryb ULT1 dodające głębi rezonującej do muzyki poprzez wzmocnienie niższych częstotliwości oraz tryb ULT2, który natomiast zwiększa ciśnienie akustyczne, dodając jeszcze więcej energii, głośności i mocy muzyce. 

Kolejną funkcją jest optymalizacja pola dźwiękowego, wykrywająca hałasy i automatycznie zmieniając ustawienia dźwięku w taki sposób, aby muzyka była wyraźna nawet w pobliżu innych źródeł dźwięku. Wspomniany wcześniej dźwięk imprezowy 360° oraz oświetlenie 360° pozwala na wypełnienie pomieszczenia mocnym dźwiękiem oraz żywym oświetleniem, które synchronizuje się z muzyką dając bardzo ciekawy efekt. Do tego dochodzi również funkcja Party Connect, która pozwala na połączenie do 100 zgodnych głośników, zsynchronizować muzykę i oświetlenie. 

Sony ULT TOWER 10 oficjalnie
fot. producenta

Warto jeszcze na koniec wspomnieć o trybie karaoke i wzmocnieniu dźwięku z telewizora. Producent dorzuca do zestawu mikrofon bezprzewodowy, który pozwala użytkownikom na śpiewanie swoich ulubionych utworów, a przy tym ma pełną kontrolę nad dźwiękiem, regulatorami echa i tonacji. Istnieje również możliwość podłączenia drugiego mikrofonu i śpiewanie w duecie. 

Sony ULT FIELD 7

Ten głośnik może pochwalić się z kolei odporną na wodę i pył konstrukcją, która umożliwia imprezowanie w dowolnym miejscu oraz pojemniejszym akumulatorem umożliwiającym dłuższe działanie na jednym ładowaniu. W tym przypadku również skupmy się na funkcjach głośnika, ponieważ to one głównie wykorzystywane są przez użytkowników. Sony ULT FIELD 7, podobnie jak TOWER 10 oferuje funkcję ULT POWER SOUND oraz optymalizację pola dźwiękowego. 

Sony ULT FIELD 7 oficjalnie
fot. producenta

Co ciekawe, głośnik ULT FIELD 7 oferuje do 30 godzin pracy na jednym ładowaniu, dzięki czemu pozwala na organizowanie dłuższych imprez w dowolnym miejscu wybranym przez użytkownika. Plusem jest również funkcja szybkiego ładowania, która już po 10 minutach ładowania pozwala na słuchanie muzyki przez 3 godziny. Warto jeszcze wspomnieć o wodo- i pyłoszczelności zgodnej z normą IP67 oraz odporności na działanie morskiej wody.

SONY ULT FIELD 1

Producent informuje, że model ULT FIELD 1 to kompaktowy głośnik, który podobnie jak wcześniejsze urządzenia może pochwalić się bogatszym basem. Jest on odporny na wodę, pył oraz wstrząsy. Do głośnika dołączany jest także wielofunkcyjny pasek, a całość zasilana jest przez „wydajny” akumulator. W tym przypadku również nie zabrakło funkcji ULT POWER SOUND, która zapewnia lepszy bas. Głośnik ULT FIELD 1 oferuje do 12 godzin pracy na jednym ładowaniu. 

SONY ULT FIELD 1 oficjalnie
fot. producenta

Sony ULT WEAR

Ostatnią z zaprezentowanych nowości są słuchawki ULT WEAR, które wyposażone zostały w zintegrowany procesor V1 znany bardzo dobrze ze słuchawek Sony z serii 1000X oraz przetworniki akustyczne, które w połączeniu ze sobą odtwarzają dynamiczny bas i zapewniają czysty dźwięk. W słuchawkach bezprzewodowych nie mogło zabraknąć systemu redukcji hałasu, który składa się z podwójnych czujników hałasu zintegrowanych z wspomnianym wcześniej procesorem V1. 

Ceny i dostępność nowości Sony

Producent chwali się, że produkty z serii ULT powstają z myślą nie tylko o mocnym dźwięku, ale i środowisku, dlatego stosowane jest w nich tworzywo sztuczne z recyklingu. Głośniki oraz słuchawki będą dostępne na polskim rynku od kwietnia 2024 roku. Ceny urządzeń na ten moment nie zostały oficjalnie ujawnione. 

Źródło: Informacja prasowa Sony

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!