Kilka drobnych akcesoriów do PSP, w które warto się zaopatrzyć

Kilka drobnych akcesoriów do PSP, w które warto się zaopatrzyć

Playstation Portable to naprawdę ciekawa konsola przenośna, o której to już zdążyłem kilka razy napisać na łamach ROOTBLOG. W jednym z tekstów wspomniałem o ciekawych akcesoriach, z których korzystam lub które zamierzam kupić. Dzisiaj natomiast postanowiłem je Wam wymienić. Co ważne, koszt tych rzeczy nie przekracza równowartości kilku dolarów amerykańskich.

Adapter kart Micro SD

Co prawda, warto kupować oryginalne gry w postaci płyt UMD (chociażby ze względu na kwestię bycia fair oraz wartość kolekcjonerską), to jednak preferuję granie z karty pamięci. Powód tego jest oczywisty – przede wszystkim nie uświadczymy dźwięków napędu optycznego, wczytywanie gry będzie o wiele szybsze, a sam czas pracy konsoli na baterii będzie znacznie dłuższy. Trzeba jednak na czymś trzymać te wszystki obrazy ISO i CSO. Myślę jednak, że kupowanie niestandardowych i wolnych kart Memory Stick mija się z celem.

Kilka drobnych akcesoriów do PSP, w które warto się zaopatrzyć
(fot. Grzegorz Cichocki)

Ja polecam wyposażyć się w adapter kart microSD. Jest to kawałek plastiku o rozmiarach Memory Stick, jednak ma on w sobie slot, w który to wkładamy kartę Micro SD. Karty te są powszechne i aktualnie wyjątkowo tanie – ostatnio kupiłem 32 gigabajty klasy 10 U1 za około 15 złotych. Nośniki o większych pojemnościach również często można wyrwać za kilkadziesiąt złotych.

To sprawia, że w o wiele wygodniejszy i tańszy sposób możemy rozszerzyć pamięć naszej konsoli. Koszt takiego adaptera to zaledwie jeden dolar – często możemy znaleźć takie, w które możemy włożyć nawet dwie karty Micro SD. Co równie ważne, PSP powinno obsłużyć karty o ogromnych pojemności i chociażby nośniki o wielkościach 256 czy 512 gigabajtów nie robią na niej większego wrażenia.

O PSP więcej dowiesz się z wpisu:

Mamy 2019 a ja kupiłem konsolę Playstation Portable (PSP)…

Przewód 2w1

Playstation Portable zostało wyposażone w aktualnie przestarzały ale całkiem popularny port Mini USB. Wykorzystując odpowiedni przewód możemy zgrywać pliki na konsolę, jak i ją ładować. Jest jednak pewien problem – nie możemy jednocześnie jej ładować i grać w gry. Jest to całkiem irytujące i zmusza nas do noszenia ze sobą dedykowanej ładowarki. No chyba, że wyposażymy się w odpowiedni kabel.

Przyznam się, że na początku nie byłem do niego przekonany i szukałem standardowego przewodu Mini USB i nawet wybrałem jakiś od UGREEN. W ostatniej chwili jednak zmieniłem zdanie i kupiłem ten 2w1. Okazał się to być strzał w dziesiątkę!

Kilka drobnych akcesoriów do PSP, w które warto się zaopatrzyć
przewód Kebidu do PSP (fot. Aliexpress)

Zamówiłem kabel niezbyt popularnej firmy (choć mają oni swój znacznik na Aliexpress) za zaledwie półtora dolara. Przyszło dokładnie to czego można było się spodziewać. Jakość przewodu jest średnia, ale wykonuje on swoją robotę. Noszę go w pokrowcu, dzięki czemu zawsze mogę podładować konsolę power bankiem wykorzystując port AC lub zgrać pliki na konsolę.

Twardy case

Nie jest to żaden odkrywczy gadżet, ale jakże potrzebny. Ja akurat korzystam z tego, co dostałem w zestawie, który kupiłem. Nadal możemy takowy kupić i to całkiem tanio, a chińskie sklepy wysyłkowe mają takich masę. Najważniejszy aspekt tego akcesorium to oczywiście ochrona konsoli podczas podróży. Dzięki temu coverowi mogę bezpiecznie nosić konsolę w plecaku. Dodatkowo większość tych pokrowców ma specjalne kieszenie, w których to możemy nosić płyty UMD czy właśnie przewód USB, tak jak ja.

Kilka drobnych akcesoriów do PSP, w które warto się zaopatrzyć
Case Nintend (fot. Aliexpress)

Cena tego akcesorium zależy od wielu czynników. Najczęściej jednak nie przekracza ona kwoty 6 dolarów amerykańskich.

Nie wiesz czy kupić PSP? Zajrzyj do tego wpisu:

Playstation Portable (PSP) w 2019 roku – czy warto się zainteresować?

Przewód TV

Odsłony Slim oraz GO! zostały wyposażone w specjalne wyjścia telewizyjne. Dzięki nim, podobnie jak Nintendo Switch, możemy podłączyć konsolę do telewizora i grać na dużym ekranie. Wystarczy do tego specjalny przewód.

Kilka drobnych akcesoriów do PSP, w które warto się zaopatrzyć
(fot. Aliexpress)

W Chinach znajdziemy takowe w cenie nieprzekraczającej 5 dolarów amerykańskich, co wydaje się być naprawdę rozsądną ceną. Ponadto, jeśli masz PSP GO! to możesz, za pośrednictwem Bluetooth, podłączyć do konsoli kontroler z Playstation 3 i grać w gry jeszcze wygodniej.

Naklejki

Może się to wydawać śmieszne, ale myślę, że wiele osób zainteresuje się tego typu dodatkiem. Często spotykam się z tym, ze ludzie chronią swoje telefony za pomocą naklejanych skórek. Daleko szukać nie muszę, bowiem sam tak robiłem kiedy to jeszcze miałem Huawei P9.

Kilka drobnych akcesoriów do PSP, w które warto się zaopatrzyć
(fot. Aliexpress)

Chińskie sklepy mają w swojej ofercie setki różnych skórek z różnymi wzorami i postaciami. Naklejenie ich sprawia, że chronimy konsolę od zarysowań oraz zabrudzeń, a przy tym jej nie pogrubiamy. Myślę, że to naprawdę dobry rodzaj ochrony. Koszt takich naklejek to najczęściej wydatek 2-3 dolarów amerykańskich.

Folia 3MK

Na końcu chciałem wspomnieć o dodatku od polskiego producenta szkieł ochronnych, czyli 3MK. Jak się okazuje, pomimo wieku pierwszego handhelda od Sony, Polacy nadal produkują dedykowane akcesoria dla tej konsoli. Firma oferuje nietłukące szkło FlexibleGlass (w cenie 49,99 zł) oraz folie SHIELD (w cenie 12,99 zł) i MATTE (w cenie 29,99 zł).

Kilka drobnych akcesoriów do PSP, w które warto się zaopatrzyć
(fot. 3MK)

Ja chciałbym zwrócić uwagę na tę ostatnią, bowiem jest ona chyba najciekawsza. Otóż folia ta nie tylko chroni ekran przed zarysowaniami, ale również redukuje odciski i refleksy świetlne, co znacznie może ułatwić granie w gry poza domem, na przykład w parku.

Macie jakieś akcesoria na PSP? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!