State of Play od Sony powraca i ma pokazać oszałamiającą ilość trailerów do nowych gier, w tym VR

PlayStation VR2 logo

Sony reaktywowało State of Play, czyli comiesięczny raport dla klientów na temat nowości w świecie gier przeznaczonych głównie na PlayStation. W tym roku dodatkowo mają pojawić się informacje dotyczące gier VR.

30 minut trailerów

Sony ogłosiło dzisiaj, że od następnego czwartku (tj. 2 czerwca), ponownie będziemy mogli brać udział w cyklicznych, comiesięcznych streamach State of Play. W przeszłości każdy z nich skupiał się wyłącznie na jednym wybranym tytule, dlatego nowa forma wzbudziła spore zainteresowanie wśród graczy. Według firmy, 2 czerwca będziemy mogli zobaczyć aż 30 minut trailerów do nowych gier, które pojawia się niebawem w ich ofercie. Część będzie pochodziła od zewnętrznych deweloperów, a część od samego Sony. Widać również sporą zmianę w podejściu firmy do nowych technologii, takich jak wirtualna rzeczywistość, która ma stać się ważnym punktem nadchodzącego State of Play.

Wirtualna rzeczywistość

PlayStation VR2 to opracowany przez firmę zestaw do wirtualnej rzeczywistości, który wciąż czeka na swoją premierę. Nadchodzący stream być może rzuci nieco więcej światła na jego techniczną stronę, a na pewno na to, w jakie gry będziemy mogli przy jego użyciu grać. Podczas niedawnej konferencji dla inwestorów, Sony poinformowało, że na PlayStation VR2 będzie można zagrać w przynajmniej 20 dużych tytułów, których nazw niestety nie podano.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!