Sony zapowiada konferencję na targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie

sony xperia 1 front

Targi MWC 2020 nadchodzą wielkimi krokami. Na tym corocznym wydarzeniu odbywającym się w Barcelonie pojawią się praktycznie wszyscy czołowi producenci elektroniki i bez wątpienia większość z nich zaprezentuje światu coś nowego. Teraz Sony opublikowało zaproszenie prasowe na własną konferencję, która odbędzie się właśnie na Mobile World Congress 2020!

Nowe Xperie nadchodzą wielkimi krokami

Oczywiście zapowiedź konferencji Sony oznacza, że japoński producent w Barcelonie pokaże nam coś nowego. Czego możemy się spodziewać? Nie zdziwię się jeśli zobaczymy kolejne generacje telewizorów, które będą miały nawiązać realną walkę z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Bardzo możliwe, że Sony postanowi zaprezentować światu czwartą już odsłonę swoich kultowych wręcz nausznych słuchawek bezprzewodowych. Plotki na temat modelu WH-1000XM4 pojawiają się w sieci od jakiegoś czasu. Pierwsze przecieki mówiły o premierze na CES 2020, ale jak zapewne większość z was doskonale wie tam słuchawek tych nie pokazano światu. Tym samym premiera na Mobile World Congress 2020 wydaje się wyjątkowo prawdopodobna.

Sony zapowiada konferencję na targach Mobile World Congress 2020 w Barcelonie

Oprócz sprzętu audio czy telewizorów Sony może zaprezentować także coś związanego z fotografią. I tak jak nie spodziewałbym się nowego body, tak zapewne zobaczymy jakieś obiektywy japońskiego producenta. Jednak tym, co najbardziej mnie ciekawi są oczywiście smartfony. Spodziewamy się, że japoński producent będzie skupiał się przede wszystkim na swoim nowym flagowcu. Model ten może trafić nad rynek pod nazwą Xperia 5 Plus i bardzo możliwe, że będzie pracować pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 865. Tym samym istnieje także szansa, że zobaczymy wariant tego urządzenia z modemem 5G. Oczywiście pełna specyfikacja nowego flagowca Sony pozostaje tajemnicą, ale liczę na to, że firma ta czymś nas tym razem zaskoczy.

Zobacz także: Vivo potwierdza swoją obecność na targach MWC 2020 w Barcelonie

Oprócz Xperii 5 Plus powinniśmy zobaczyć także nowego średniaka pracującego pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 765. Jeśli Sony odpowiednio wyceni swoje nowości, co wcale nie jest takie oczywiste, to bardzo możliwe, że spotkają się one z ciepłym przyjęciem przez fanów marki. Konferencja Sony zaplanowana jest na 24 lutego tego roku na godzinę 8.30 naszego czasu. Oczywiście na targach Mobile World Congress także i my się pojawimy, a co za tym idzie możecie liczyć na relację z premiery z pierwszej ręki!

Na zdjęciu głównym znajduje się Sony Xperia 1, której recenzję znajdziecie tutaj.

Czekacie na nowości Sony? Czego oczekujecie po nowych urządzeniach japońskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!