Sony (nareszcie) zaczęło zarabiać na swoich smartfonach!

Sony

Już od dawna Sony nie jest w czołówce największych producentów smartfonów. A szkoda, bowiem tworzy jedne z oryginalniejszych urządzeń. Jak się jednak okazuje, dział mobilny Japończyków w końcu zaczyna coś zarabiać.

Dział mobilny Sony rośnie w siłę!

Jeszcze jakieś 8-10 lat temu to Sony produkowało jedne z najciekawszych i najpopularniejszych smartfonów z Androidem na rynku. Niestety, już od długiego czasu dział mobilny Japończyków przeżywa spory kryzys. Pamiętam, że problemy były już w trakcie premiery modelu X Performance (na zdjęciu głównym).

Jak się okazuje, 2021 to łaskawy rok dla Sony. Już na początku roku dział mobilny wygenerował jakieś zyski. Japończycy poinformowali, że smartfony zarobiły o 25% więcej pieniędzy niż w 2020 roku. Mało tego, II kwartał to ponad 870 milionów dolarów przychodu. I co ciekawe, Sony zarzeka się, że wzrost przychodów nie jest efektem podwyżki cen smartfonów, a wzrostem sprzedaży jednostkowej.

Sony jednak nadal ma daleko do czołówki największych producentów smartfonów na świecie. W samej Japonii udział na rynku wynosi zaledwie 7,64%. Gigant jednak jest na dobrej drodze, aby powrócić do grupy tych częściej wybieranych producentów. Sam chętnie sprawdziłbym nowości Sony.

Źródło: PhoneArena przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!