Poznaliśmy częściową specyfikację techniczną Google Pixel 8 Pro!

Specyfikacja Google Pixel 8 Pro
Google Pixel 7 Pro (fot. producenta)

Smartfony Google przez wielu użytkowników uważane są za jedne z lepszych urządzeń z Androidem dostępnych na rynku. Tak się właśnie składa, że do sieci wyciekły informacje na temat nadchodzącego flagowego Google Pixel 8 Pro. Oto, co wiemy na jego temat. 

Co zaoferuje Google Pixel 8 Pro?

Warto na wstępie zwrócić uwagę na design, który w dalszym ciągu nawiązywać będzie do poprzednich smartfonów z serii Pixel. Co ciekawe, swego rodzaju nowością ma być dodatkowy sensor, który według udostępnionych renderów znajdować się będzie na tylnym panelu. Wszystko wskazuje na to, że dodatkowy sensor to termometr, za pomocą którego możliwe będzie zmierzenie temperatury ciała. 

Front urządzenia zostanie prawdopodobnie zagospodarowany przez 6,7-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości QHD+ (1344×2992 pikseli), częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz oraz jasności maksymalnej na poziomie 1600 nitów. Z ekranem zintegrowany ma być także ultrasoniczny czytnik linii papilarnych. 

Za wydajność Google Pixel 8 Pro odpowiadać ma nowy procesor Google Tensor G3 wraz z koprocesorem bezpieczeństwa Titan. SoC wspierany ma być przez 12 GB pamięci RAM oraz 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej.  Akumulator ma natomiast cechować się pojemnością 4950 mAh z technologią szybkiego ładowania o mocy 27 W. Całość pracować ma pod kontrolą systemu Android 14.

Dobrze znany informator, Yogesh Brar poinformował także, że smartfon otrzyma 11 Mpx kamerkę do selfie oraz potrójny aparat, składający się z obiektywu głównego 50 Mpx z OIS, obiektywu ultraszerokokątnego 64 Mpx oraz teleobiektywu 48 Mpx. Wcześniejsze plotki sugerowały, że obiektyw główny cechować się będzie matrycą Samsung GN2, ultraszerokokątny matrycą Sony IMX787, natomiast teleobiektyw – Samsung GM5 z 5-krotnym zoomem optycznym. 

Oficjalnej prezentacji omawianego modelu możemy się spodziewać w październiku bieżącego roku.

Źródło: Yogesh Brar

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!