Specyfikacja Royole FlexPai 2 pojawiła się w sieci. Czy na to czekali fani składanych smartfonów?

Specyfikacja Royole FlexPai 2 pojawiła się w sieci. Czy na to czekali fani składanych smartfonów?

Royole FlexPai 2 został zaprezentowany światu pod koniec marca tego roku. Jednak podczas premiery sam producent nie ujawnił wszystkich szczegółów dotyczących specyfikacji tego sprzętu, a jedynie skupił się na tym, co, przynajmniej jego zdaniem, było najważniejsze. Teraz sytuacja się zmieniła!

Składak Royole w końcu trafi do sprzedaży?

Co ciekawe nadal nie wiemy czy doczekamy się rozpoczęcia sprzedaży modelu FlexPai 2. Smartfon ten wprawdzie miał swoją premierę pod koniec marca i chiński producent zapewniał, że już w drugim kwartale urządzenie to pojawi się w wybranych sklepach w samym Państwie Środka, ale tak się nie stało. Oczywiście mogła na to mieć wpływ sytuacja związana z globalną epidemią koronawirusa, ale istnieje także szansa, że Royole napotkało jakieś problemy przy samej produkcji. Z każdym kolejnym miesiącem opóźnienia FlexPai 2 będzie pozostawać w tyle za konkurencją i tak naprawdę jeśli sprzedaż nie ruszy w trzecim kwartale to mam wrażenie, że nie będzie miało to już sensu i będziemy musieli czekać na trzecią generację.

Specyfikacja Royole FlexPai 2 pojawiła się w sieci. Czy na to czekali fani składanych smartfonów?

Co ze specyfikacją?

Niestety, ale tutaj nadal w pewnych kwestiach możemy opierać się na plotkach, a nie rzeczywistych danych pochodzących od samego producenta. Pewne jest, że FlexPai 2 otrzymał ekran OLED o przekątnej 7,8 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz proporcjach 4:3. Niestety, ale nie postawiono na zwiększoną częstotliwość odświeżania. Podczas premiery firma Royole chwaliła się wytrzymałością mechanizmu składania na poziomie 200000 cykli pracy. I jeśli faktycznie liczba ta odnalazłaby swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości to bez wątpienia robiłoby to spore wrażenie.

Specyfikacja Royole FlexPai 2 pojawiła się w sieci. Czy na to czekali fani składanych smartfonów?

Za wydajność odpowiedzialny będzie Qualcomm Snapdragon 865. Nie jest to już najmocniejszy procesor w androidowym świecie, ale nadal jego wydajność w pełni sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Nie zabraknie także 12 GB RAM-u LPDDR5. Na pliki użytkownika przeznaczone zostanie przeznaczona pamięć UFS 3.0. Royole FlexPai 2 otrzymał aż cztery aparaty. Głównym jest matryca 64 Mpix, a dodatkowymi obiektywami, o nieznanych nadal zastosowaniach, będą te o rozdzielczości 16 Mpix, 8 Mpix oraz 32 Mpix.

Zobacz także: Nowe informacje o Huawei Mate X2 pojawiły się w sieci!

Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 4450 mAh. Składany smartfon chińskiego producenta po rozłożeniu ma mieć grubość zaledwie 6,5 mm, a całość ma ważyć 340 g. I patrząc na samą specyfikację wygląda to naprawdę dobrze. Mam wrażenie, że Royole wyciągnęło wnioski z pierwszej generacji i postanowiło stworzyć coś, co będzie zdecydowanie lepszym sprzętem.

Najtańszy i najlepszy smartfon ze składanym wyświetlaczem

Według zapewnień Royole model oznaczony jako FlexPai 2 został zaprojektowany tak, aby znacząco wyróżnić się jakością wykonania i trwałością mechanizmu składania na tle konkurencji. Zarówno rozwiązania Samsunga jak i Huawei mają nie mieć jakichkolwiek szans w starciu ze składakiem chińskiego producenta. Czy tak będzie w rzeczywistości? Myślę, że dowiemy się tego dopiero po oficjalnym rozpoczęciu sprzedaży i pierwszych testach. Co ważne – Royole FlexPai 2 ma być najtańszym smartfonem wykorzystującym elastyczny ekran.

Co myślicie o specyfikacji Royole FlexPai 2? Czy waszym zdaniem składanego smartfony mają sens? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!