Spodziewaliście się tego, że marka Realme jest w jednym z europejskich państw aż tak popularna?

realme x2 pro aparat

Realme, czyli kolejna submarka OPPO, jest takim rywalem dla Redmi. Wypuszczają niezłe smartfony przy niewygórowanej kwocie. Wydawało mi się, że w Europie nie jest ona jakoś szczególnie popularna. Ich głównym rynkiem zbytu są w końcu Indie. Prawda okazuje się być nieco inna!

Realme jest na 5. miejscu popularności w Hiszpani

Marka ta bardzo szybko się rozwija. Ich smartfony są całkiem niezłe, co mieliśmy okazję sprawdzić na przykładzie Realme X2 Pro. Co prawda, system posiadał dużo niedociągnięć, ale to na pewno ulegnie niedługo zmianie na lepsze. Co więcej, w niedalekiej przyszłości chcą wkroczyć także na polski rynek. Okazuje się, że w Hiszpani marka ta w ubiegłym roku zajęła 5. miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się smartfonów. To, nie wiem jak dla Was, ale dla mnie jest ogromnym zaskoczeniem. Oczywiście pozytywnym, widzę, że naprawdę te urządzenia są w stanie niedługo zabrać nieco klientów Xiaomi na ich rzecz.

Realme Hiszpania wykres

Jak widać na powyższym wykresie, mają o wiele słabszy wynik od wiodących producentów, bowiem tylko 4.3%. Nie zmienia to faktu, że jeśli dalej tak szybko będą się rozwijać, to w tym roku jeszcze mogą wskoczyć być może na 4. miejsce. To byłoby naprawdę sporym osiągnięciem dla nich, przegonić takiego giganta jak Huawei. Co prawda, w dzisiejszych czasach, gdzie tracą oni klientów przez sankcje ze strony USA, nie jest o to chyba szczególnie trudno. Wciąż jednak jest to bardzo duży gracz na scenie smartfonowej.

Warto przeczytać: W Indiach sprzedano więcej smartfonów niż w USA. Po raz pierwszy.

Według statystyk, Realme ma duży udział w sprzedaży smartfonów w przedziale cenowym od 100 do 400 dolarów. Wynosi on aż 64% całego tamtejszego rynku smartfonów w tym przedziale. Uważam, że to tylko kwestia czasu, kiedy Realme poważnie zagrozi różnym gigantom i podskubią im nieco klientów. Przy takiej polityce cenowej i świetnym promocjom, zdobędą masę klientów.

Spodziewaliście się takiego wyniku? Jak myślicie, czy gdy Realme wejdzie już do Polski, to staną się i u nas tak popularni?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!