Spora część specyfikacji Realme X2 Pro oficjalnie potwierdzona

Spora część specyfikacji Realme X2 Pro oficjalnie potwierdzona

Kilka dni temu osoba odpowiedzialna za marketing w firmie Realme, Xu Qi, oficjalnie potwierdził, że producent ten pracuje nad pierwszych w historii smartfonem z Qualcomm Snapdragonem 855 Plus. Teraz już wiemy, że modelem tym będzie Realme X2 Pro, którego praktycznie pełna specyfikacja pojawiła się w sieci. Przyjrzyjmy się mu bliżej!

Realme X2 Pro ma być sprzętem dla prawdziwie wymagających

Co ciekawe nadchodząca nowość chińskiego producenta trafi także do Europy. Oczywiście nadal nie znamy dokładnej daty premiery czy rynków, na których pojawi się ten smartfon, ale miejmy nadzieję, że Polska nie zostanie zapomniana. Za wydajność w Realme X2 Pro będzie odpowiedzialny oczywiście Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Jednostka ta będzie wspierana przez minimum 6 GB RAM-u, ale według plotek w sprzedaży powinna pojawić się także wersja z 12 GB RAM-u. Realme X2 Pro ma zaskoczyć nas także pod kątem jakości zdjęć.

Spora część specyfikacji Realme X2 Pro oficjalnie potwierdzona

Na pleckach zostaną umiejscowione cztery aparaty. Główną matrycą będzie 64 Mpix Samsung GW1. Oprócz niego z tyłu znajdziemy obiektyw superszerokokątny o kącie widzenia 115 stopni, obiektyw odpowiedzialny za efekt głębi w trybie portretowym oraz teleobiektyw. Myślę, że największe emocje wywoła właśnie teleobiektyw, ponieważ oczko to ma zapewnić nam 20-krotny zoom hybrydowy. Bez wątpienia tak duże zbliżenie może przypaść do gustu naprawdę sporej ilości użytkowników.

Zobacz także: OPPO w natarciu – 5G we wszystkich nadchodzących flagowcach firmy

Na froncie Realme X2 znajdziemy spory wyświetlacz o nieznanej na tę chwilę przekątnej, rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli oraz odświeżaniu na poziomie 90 Hz. Oczywiście będzie to ekran typu AMOLED, a co za tym idzie nie zabraknie czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem. Wszystko wskazuje także na to, że nie zabraknie modułu NFC wykorzystywanego do płatności zbliżeniowych. Co z ceną? Ta pozostaje tajemnicą. Niemniej jednak smartfony Realme nie należą do zbyt tanich. Czy tak będzie i w tym przypadku? Bardzo możliwe. Niemniej jednak z niecierpliwością czekam na premierę tego telefonu!

Co myślicie o specyfikacji Realme X2 Pro? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!