Strona główna Aktualności Spotify zastąpi odtwarzacze MP3 na telefonach. Funkcja ta jest już w fazie...

Spotify zastąpi odtwarzacze MP3 na telefonach. Funkcja ta jest już w fazie testów!

-

Serwisy streamujące muzykę stają się coraz to popularniejsze. Już niedługo Spotify ma całkowicie zastąpić tradycyjny odtwarzacz muzyki znany użytkownikom smartonów od bardzo długiego czasu!

Własne biblioteki w Spotify

Aplikacja ta nieustannie rozwijana jest przez producenta. Ludzie na całym świecie pokochali Spotify. Możliwość płacenia miesięcznego abonamentu w zamian za dostęp do gigantycznej biblioteki legalnej muzyki jest na tyle kusząca, że kupno płyt i ich zgrywanie czy nawet ściąganie utworów z internetu przestało mieć większy sens. Oczywiście posiadanie fizycznego nośnika w celach kolekcjonerskich czy w celu odtwarzania muzyki na dedykowanych odtwarzaczach nadal ma swoich fanów i nie sądzę by w najbliższej przyszłości ludzie całkowicie zapomnieli o płytach czy nawet winylach, które w ostatnich miesiącach przeżywają drugą młodość. Sam, pomimo, że muzyki słucham na androidowym DAPie, a nie smartfonie, nie wyobrażam sobie życia bez Spotify i Tidala.

spotify 2

Spotify chce całkowicie zastąpić smartfonowe odtwarzacze. Jedna z nadchodzących aktualizacji ma przynieść nam zmianę interfejsu. Jednak dużo ciekawszą funkcją jest dodanie obsługi muzyki, którą posiadamy w telefonie. Wystarczy kilka kliknięć aby zsynchronizować wszystkie utwory z Spotify. Tym samym nie będziemy musieli używać jakichkolwiek dodatkowych czy wbudowanych aplikacji, a dodatkowo jeszcze łatwiejsze będzie przełączanie się pomiędzy muzyką z Spotify i tej, którą posiadamy w pamięci telefonu.

spotify 1

I chociaż żadna ze zmian nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana przez twórcę aplikacji to nowe funkcje powinniśmy zobaczyć już niedługo. Sam pomysł połączenia Spotify z aplikacją do odtwarzania muzyki z karty pamięci czy pamięci telefonu wydaje się genialną myślą. Jeśli będzie możliwość tworzenia playlist składających się zarówno z bibliotek dostępnych online i tych posiadanych przez nas to myślę, że wiele osób może na dobre zapomnieć o wbudowanych odtwarzacz muzyki czy innych rozwiązaniach.
Co myślicie o nowym pomyśle Spotify? Wolicie korzystać z serwisów streamingujących muzykę czy posiadacie własne biblioteki utworów? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej