Sprzedaż iPhone w Niemczech bez zmian. Niemiecki rząd odrzucił kolejny pozew Qualcomma

apple iphone 8 8 plus

Qualcomm nadal próbuje zrobić wszystko aby zablokować sprzedaż smartfonów giganta z Cupertino w poszczególnych krajach. W Niemczech padł kolejny wyrok w tej sprawie!

Sąd odrzuca wniosek Qualcomma

W grudniu zeszłego roku amerykański producent procesorów mobilnych wygrał sprawę z Apple. Sąd w Monachium zablokował sprzedaż iPhone’a 7 i iPhone’a 8 na terenie Niemiec w tamtejszych Apple Storach. To oczywiście Qualcommowi nie wystarczyło. Firma złożyła kolejny wniosek do sądu w Mannheim o naruszenie ich patentów nawet w nowszych modelach giganta z Cupertino. Tym samym zablokowana miała być sprzedaż także iPhone X, iPhone Xr, iPhone Xs oraz iPhone Xs Max.

qualcomm snapdragon

Niemiecki są po zbadaniu sprawy uznał, że pozew Qualcomma jest bezzasadny. Tym samym podtrzymany jest wyrok z Monachium, a co za tym idzie Apple nie może sprzedawać jedynie iPhone 7 oraz iPhone 8. Sąd stwierdził, że nowsze smartfony nie naruszają jakichkolwiek patentów Qualcomma, a co za tym idzie nie ma powodu do wprowadzania kolejnych zakazów sprzedażowych.

Apple od lat narusza nasze patenty. Nie zgadzamy się z decyzją sądu w Mannheim i w najbliższym czasie złożymy apelację. Co więcej nadal będziemy kontynuować walkę o nasze prawa patentowe z Apple na arenie międzynarodowej -stwierdził Don Resenberg, wiceprezydent i dyrektor generalny Qualcomma.

Zobacz też: Apple chciało otrzymać od Qualcomma motywacyjny miliard dolarów za to, że będą korzystać z ich układów

Qualcoom nie daje za wygraną

Słowa wiceprezydenta Qualcomma nie napawają optymizmem. Amerykański producent jednostek mobilnych chce zrobić wszystko aby zakazać sprzedaży, przede wszystkim starczych iPhone’ów, w większości krajów. W Chinach już to się udało. Tamtejszy sąd zablokował sprzedaż iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 8 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus oraz iPhone X. W Państwie Środka nadal trwa kolejna rozprawa mająca wprowadzić zakaz sprzedaży także nowszych smartfonów. Jeśli sądy kolejnych krajów przychylą się do wniosków Qualcomma to Apple może znaleźć się w wyjątkowo trudnej sytuacji. Sprzedaż iPhone’ów jest coraz to mniejsza, a wykluczenie z rynku starszych modeli może sprawić, że potencjalni klienci zwrócą swój wzrok w stronę innych firm. Bez wątpienia wszystko stanie się jasne w najbliższych miesiącach!

Co myślicie o walce pomiędzy Qualcommem i Apple? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!