Stadler Form Karl już w Polsce! Zadba o nawilżenie powietrza zimą

Stadler Form Karl
Stadler Form Karl

Marka Stadler Form jest obecna na polskim rynku już od 10 lat. Z tej okazji pokazano nowy nawilżacz powietrza, który ma zadbać o nas zwłaszcza zimą.

Stadler Form Karl w Polsce

Wiadomym jest, że należy dbać o powietrze, którym oddychamy – zwłaszcza zimą, kiedy to ogrzewamy się z wykorzystaniem chociażby grzejników. Suche powietrze nie jest dla nas dobre, o czym wspomina sam CEO firmy Stadler Form.

W ogrzewanych pomieszczeniach powietrze jest suche. U wielu z nas może powodować to podrażnienie oczu, uczucie suchości w gardle czy spadek jakości snu. Dlatego istotne jest monitorowanie poziomu nawilżenia powietrza za pomocą higrometru. Jeżeli wartość ta spadnie poniżej 40%, nawilżacz powietrza pomoże przywrócić jej odpowiedni poziom w dzień i w nocy

Martin Stadler, CEO Stadler Form

Stadler Form Karl
Stadler Form Karl

Dlatego też na nasz rynek wprowadzono urządzenia z serii Karl. Dokładnie mowa o Stadler Form Karl i Stadler Form Karl big. Ich charakterystycznym elementem jest tekstylny pokrowiec. Tkanina w kolorze antracytowym poza estetyką odgrywa również funkcyjną rolę, a mianowicie osłania umieszczone na froncie i w tylnej części urządzenia otwory, którymi nawilżacz zasysa powietrze, aby wyeliminować większe zanieczyszczenia. Materiał można zdjąć i wyprać.

Stadler Form Karl
Stadler Form Karl

Nowe nawilżacze Stadlera wykorzystują zjawisko ewaporacji do nawilżania powietrza. Jak to działa? Wkłady filtrujące nasiąkają wodą, w której są zanurzone, a jej cząsteczki odprowadzone są do powietrza z pomocą wbudowanych wentylatorów. Te umieszczone są w górnym panelu, na którym znajdują się także przyciski sterowania.

Oczywiście, że nowe nawilżacze są smart. Pracę sprzętu można kontrolować zarówno za pomocą panelu, jak i w aplikacji mobilnej Smart Life Smart Living, która chociażby wyświetla nam statystyki dotyczące nawilżania.

Stadler Form Karl
Stadler Form Karl

Ile kosztuje nawilżacz powietrza Stadler Form Karl? Sprzęt jest dostępny w dwóch odmianach, a cennik wygląda następująco:

  • Stadler Form Karl – 1399 złotych
  • Stadler Form Karl big – 1999 złotych

Źródło: Informacja prasowa

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!