Steam Deck opóźniony. Premiera dopiero w lutym

steam deck
Konsola Steam Deck (fot. @blankslatejoe)

Według pierwotnych planów, Steam Deck miał trafić do swoich klientów jeszcze w 2021 roku. Niestety, Valve poinformowało o opóźnieniach.

Steam Deck trafi do klientów dopiero w lutym

Pierwotnie Steam Deck miał trafić do pierwszych klientów jeszcze w tym roku. Niestety, Valve właśnie rozesłało komunikaty informujące, że możemy spodziewać się nawet dwumiesięcznego opóźnienia, aż do lutego. Komunikat rozesłany został do każdego, kto dokonał rezerwacji konsoli. Valve tłumaczy się globalnym kryzysem półprzewodników.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, termin rezerwacji każdego klienta został przesunięty o dwa miesiące. Warto jednak dodać, że kolejka zostanie zachowana i kto zapisał się na termin grudnia 2021, to może swojej przesyłki oczekiwać w lutym 2022. Analogicznie jest z innymi terminami.

great on deck
(fot. Valve)

Steam Deck

Steam Deck to jedna z ciekawszych konsol ostatnich lat. Wyróżnia ją fakt, że jest to sprzęt przenośny o naprawdę wysokiej wydajności. Wszak w środku mamy procesor x86_64 AMD APU Zen 2 oraz grafikę RDNA. Na sprzęcie znajdziemy system typu Linux wykorzystujący narzędzie Proton do uruchamiania gier z Windowsa. Tak, pogramy w gry, które już posiadamy – czy to na platformie Steam, czy gdzieś w innym sklepie. Konsolę można normalnie połączyć z myszą, klawiaturą i monitorem, co sprawi, że otrzymamy komputer stacjonarny z pulpitem KDE Plasma podobnym do Windows 10.

Źródło: Valve

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!