Ile pograsz na Steam Deck? Ponad 8 godzin!

steam deck

Czas pracy na baterii to jedna z kluczowych rzeczy dla konsoli przenośnej, tak zwanej kieszonkowej. Jak jest w przypadku Steam Deck? Pewien gracz uzyskał szokujący wynik!

Ponad 8 godzin pracy na baterii – tyle wyciągnął Steam Deck

Kiedy to zajrzymy do oficjalnej specyfikacji Steam Decka, to zauważymy, że Valve podaje możliwości pracy baterii jako przedział od 2 do 8 godzin. Trzeba przyznać, że to naprawdę spory rozstrzał, jednak jak się nad tym zastanowimy to ma to sens i to całkiem spory.

Otóż już pomijając kwestie takie jak jasność ekranu, Bluetooth, podłączone akcesoria czy WiFi, to gry mogą wykazywać się różnym obciążeniem. Nowoczesne gry 3D będą potrzebowały więcej mocy, więc bardziej obciążą procesor oraz układ graficzny, a te będą pracować z wykorzystaniem większej ilości energii. Wtedy też uruchomi się aktywne chłodzenie w postaci wentylatora. To wszystko potrzebuje zasilania. Natomiast proste gry 2D nie potrzebują wiele mocy, a to oznacza, że podzespoły pracują pod niewielkim obciążeniem zachowując niskie temperatury – wtedy też niepotrzebny będzie wentylator.

Dlatego też przedział od 2 do 8 godzin ma sens. Jednakże o ile w 2 godziny możemy uwierzyć, tak czy da się osiągnąć 8? Pewien youtuber udowodnił, że jak najbardziej! Otóż autor The Pawx sprawił, że udało mu się grać przez 8 godzin i ~20 minut.

Oczywiście nie obyło się bez własnych usprawnień i ustawień. Z tego co wiemy, to gra była zablokowana, aby pracowała w 30 klatkach na sekundę. Ponadto twórca obniżył jasność, a sama gra Dead Cells nie była jakaś wymagająca.

Pomimo tego, nadal trzeba przyznać, że wynik jest imponujący. Konsola Steam Deck zostanie wysłana do pierwszych klientów już 28 lutego, a więc za 2 tygodnie. Ponadto kilka dni wcześniej, dokładnie 25 lutego, mają pojawić się pełne recenzje produktu. Jest na co czekać!

Źródło @carygolomb

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!