Steam wycofuje się ze wsparcia dla trzech wersji systemu Windows

steam

Już w przyszłym roku użytkownicy aż trzech systemów operacyjnych od Microsoftu, nie będą mogli skorzystać ze strony Steam.

Pożegnanie

Dla wielu osób premiera Windowsa 7, a potem wersji 8 i 8.1 może wydawać się nie taka odległa, ale prawda jest taka, że minęło już 14 lat. Biorąc pod uwagę upływ czasu i tak dziwne jest, że Steam tak długo podtrzymywał wsparcie dla tych systemów. Na chwilę obecną korzysta z nich niecałe 2 procent wszystkich użytkowników. Liczba to wciąż spada i zapewne wciąż by tak było, gdyby nie ogłoszone właśnie informacje. Każdy, kto chce zachować możliwość korzystania z serwisu, musi zaktualizować swój system do wersji Windows 10 do końca tego roku.

Steam wycofuje się ze wsparcia dla trzech wersji systemu Windows

Windows 10 na celowniku

Dokładnie 1 stycznia 2024 roku Steam wyłączy wsparcie dla Windows 7, 8 i 8.1, ale to nie koniec informacji dotyczących systemów od Microsoft. Już w 2025 czeka nas kolejne pożegnanie, tym razem z Windowsem 10. Gracze na całym świecie mają zatem całkiem napięty grafik, aby przystosować swoje komputery do nadchodzących zmian. Wybór Windowsa 11 może być bolesny, szczególnie dla osób, które korzystają ze starszych urządzeń, ale w dłuższej perspektywie nie będziemy mieć wyboru, przynajmniej nie ze strony Steam.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!