Świetna alternatywa dla Map Google już dostępna w Huawei AppGallery!

Świetna alternatywa dla Map Google już dostępna w Huawei AppGallery!

W styczniu tego roku w sieci pojawiły się informacje na temat umowy podpisanej przez Huawei oraz TomTom. I to właśnie te mapy miały być dostępne na smartfonach chińskiego producenta, które nie posiadają Usług Google. Na temat podpisanej umowy nadal nie pojawiły się nowe informacje, ale teraz w AppGallery możemy znaleźć aplikację HERE WeGo, która wielu użytkownikom powinna przypaść do gustu!

HERE WeGo już na smartfonach Huawei

Oczywiście już wcześniej posiadacze smartfonnów giganta z Państwa Środka, które nie posiadały Usług Google mogli zainstalować mapy HERE WeGo poprzez plik APK. Niemniej jednak nie wszyscy użytkownicy chcą to robić, a zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest pojawienie się aplikacji tej w sklepie AppGallery. Warto także pamiętać o tym, że tak naprawdę na smartfony Huawei bez Usług Google jesteśmy w stanie pobrać już Mapy Google poprzez MoreApps. Nadal nie możemy się tam jednak zalogować na swoje konto, a HERE WeGo wydaje się ciekawą alternatywą.

Świetna alternatywa dla Map Google już dostępna w Huawei AppGallery!

Zapewne nie wszyscy z was znają tę aplikację. HERE WeGo jest drugą, tuż po Mapach Google, najpopularniejszą aplikacją z mapami dostępną na smartfony z systemem Android. Bez wątpienia sporą zaletą map HERE WeGO jest bardzo rozbudowany tryb offline. Po pobraniu map danego kraju nie potrzebujemy dostępu do sieci, a lokalizacja jest ustalana jedynie za pośrednictwem GPSa.

Zobacz także: MoreApps rozwiązuje problem braku aplikacji w AppGallery. Korzystanie z nowych smartfonów Huawei staje się zdecydowanie przyjemniejsze!

Oczywiście nawigację tę możemy wykorzystać nie tylko do jazdy samochodem, ale także do przemieszczania się rowerem, pieszo czy nawet komunikacją miejską. Jeśli zatem korzystacie ze smartfonów Huawei bez Usług Google i poszukujecie aplikacji z mapami, która skradnie wasze serca to zdecydowanie polecam przetestować HERE WeGo. Może na dobre zapomnicie o Mapach Google?

Na zdjeciu głównym znajduje się Huawei P40 Lite E, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Korzystaliście kiedykolwiek z aplikacji HERE WeGo? A może nie wyobrażacie sobie życia bez Map Google? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!