“Switch to Android” pomoże w przesiadce z iOS na Androida

iphone

Jak się okazuje, biblioteka App Store stała się bogatsza o aplikację Switch to Android.

Switch to Android – Google ułatwia przesiadkę na Androida

W tym tygodniu Google dodał nową aplikację do App Store. Nazywa się Switch to Android i w sumie robi to, co tłumaczy sama nazwa – ułatwia przesiadkę z iPhone’a na telefon z systemem Android. Przeniesienie danych ma być bezpieczne, szybkie i bezprzewodowe.

Jak dodaje serwis TechCrunch, aplikacja wystartowała już w poniedziałek w Stanach Zjednoczonych oraz na kilku innych rynkach, w tym w Polsce. Ja jednak nie mogę jej znaleźć – a przynajmniej na iPadzie. Możliwe, że jest ograniczona tylko do samego iPhone’a.

Switch to Android ios
(fot. App Store)

Warto dodać, że Google już od jakiegoś czasu ma witrynę Przejdź na Androida, która zawiera instrukcje mówiące jak z produktu Apple przejść na smartfon z Androidem. Migracja danych za pomocą aplikacji zahacza również o takie elementy jak zdjęcia, filmy, kontakty, a nawet kalendarze. Warto jednak dodać, że Apple oferuje podobną usługę o nazwie Przenieś do iOS.

Nowa aplikacja z pewnością pomoże użytkownikom iOS łatwiej i sprawniej wykonać migrację na smartfon z systemem Android. Aż dziwne, że wcześniej Google nie udostępniło aż tak prostego narzędzia.

Źródło: TechCrunch, Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!