System76 nareszcie otwiera się na Europę

system76 keyboard

System76 to amerykańska firma projektująca i produkująca bardzo ciekawe urządzenia, w tym peryferia i komputery. Jak się okazuje, firma nareszcie otwiera się na Europę.

System76 z centrum dystrybucji w Europie

System76 to dosyć popularna firma amerykańska, która odpowiedzialna jest zarówno za system Pop!_OS, jak i komputery z Linuxem. Ba! Jakiś czas temu wydała nawet niezwykle oryginalną klawiaturę mechaniczną z dwiema spacjami. Niestety, produkty System76 (oprócz OS-a) nie były dostępne poza Stanami Zjednoczonymi. To się jednak zmienia.

Zgodnie z cichymi zapowiedziami, System76 finalnie zamierza otworzyć centrum dystrybucyjne w Europie. W wywiadzie dla holenderskiego serwisu technologicznego Tweakers przedstawiciel firmy przyznaje, że w ciągu najbliższych miesięcy planuje otworzyć centrum dystrybucji gdzieś w Europie. Pierwszymi sprzedawanymi produktami mają być klawiatury Launch i Launch Lite.

Jest to o tyle ważne, że w Europie układ klawiatur nieco się różni. Jest to przedmiot wielu rozmów głównie na temat produktów Logitecha, bowiem właśnie on sprzedaje u nas klawiatury z układem ISO, a nie ANSI. Dla przypomnienia, ISO ma pionowy, duży Enter, klawisz Alt Gr oraz krótki, lewy Shift.

Co prawda, klawiatura od System76 jest naprawdę ciekawym produktem, tak bardziej interesują mnie laptopy. Dedykowany sprzęt pod Linuxa to coś, co bardzo bym chciał. Niezwykle mocno podoba mi się HP Dev One, jednak ten póki co nie będzie dostępny w Europie – jak zresztą przyznał sam przedstawiciel System76 (ten laptop powstał przy współpracy z System76). Podobno laptopy też będą dostępne w Europie, ale jest to nieco trudniejszy temat.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!