Tajemniczy Xiaomi Cepheus pojawił się w Geekbench ze Snapdragonem 855 i aparatem 48 Mpix. Czy to Mi 9?

xiaomi redmi note 5 vs redmi note 6 pro (17)

Większość producentów pracuje już nad swoimi flagowcami na 2019 rok. O części z nich w sieci pojawiały się już informacje, a niektóre są całkowicie ukrywane przez twórców. Teraz w Geekbench pojawił się tajmniczy smartfon Xiaomi o nazwie kodowej Cepheus!

Poznaliśmy pierwsze szczegóły specyfikacji Xiaomi Mi 9?

Tak, to bardzo możliwe. Xiaomi Mi 8 został zaprezentowany światu pod koniec maja 2018 roku, a co za tym idzie od jego premiery minęło już ponad pół roku. Oczywiście na rynku pojawiła się także wersja Pro, ale nie wnosi ona tak naprawdę niczego nowego poza czytnikiem linii papilarnych zintegrowanego z ekranem. Wszystko wskazuje na to, że Mi 9 nadchodzi wielkimi krokami, a jego premiera powinna odbyć się w pierwszej połowie tego roku.

xiaomi cepheus mi 9

Tajemnicze urządzenie Xiaomi oznaczone jako Cepheus zdobyło w Geekbench 3475 punktów w teście jednego rdzenia oraz 10872 punkty w teście wielu rdzeni. Za wydajność odpowiada najmocniejszy procesor w ofercie Qualcomma czyli Snapdragon 855. W testowanym egzemplarzu jednostka ta wspierana jest przez 6 GB RAM-u, ale bez wątpienia na rynku pojawią się także konfiguracje z 8 GB, a możliwe, że i z 10 GB. Xiaomi Mi 9 ma działać na Androidzie Pie wraz z nakładką producenta MIUI w wersji 10.

Recenzja Xiaomi Mi 8 – przy nim producent się nie popisał

Na pleckach mamy znaleźć 48-megapikselową matrycę Sony IMX586. Bardzo możliwe, że drugim aparatem będzie szerokokątne oczko lub teleobiektyw. Reszta specyfikacji tajemniczego smartfona Xiaomi pozostaje tajemnicą. Bez wątpienia na jego froncie znajdziemy spory ekran typu OLED, ale jego przekątną czy rozdzielczość poznamy zapewne dopiero za jakiś czas. Ciężko powiedzieć czy gigant z Państwa Środka zdecyduje się na wykorzystanie notcha czy charakterystycznej dziurki w ekranie, która w ostatnich tygodniach staje się coraz to bardziej popularna. Jeśli cena nie będzie zbyt wysoka to po raz kolejny Xiaomi może pokazać światu, że to właśnie ich flagowce oferują najlepszy stosunek ceny do możliwości.

Czekacie na premierę Xiaomi Mi 9? Czego oczekujecie po tym urządzeniu? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!