Safari na iOS (nareszcie) obsłuży powiadomienia

iphone
iPhone 11 Pro

Safari to zdecydowanie jedna z najlepiej rozwiniętych przeglądarek internetowych, a na iOS w zasadzie nie ma sobie równych. A jednak w pewnym aspekcie ustępuje konkurencji, a chodzi tutaj o obsługę powiadomień.

Safari z obsługą powiadomień na iOS. Aplikacje PWA staną się przyjemniejsze

Safari to zdecydowanie ta jedna z lepszych przeglądarek. Ogólnie radzi sobie całkiem nieźle oraz pozwala zapisywać aplikacje PWA na ekranie domowym (sam zresztą z tego korzystam na iPadzie). A jednak w pewnej, dosyć ważnej kwestii ustępuje konkurencji, a chodzi tutaj o powiadomienia.

Strony internetowe mogą wysyłać nam powiadomienia (tak jak robią to typowe aplikacje), przez co aplikacje internetowe robią się nieco bardziej użyteczne i wygodne. Większość przeglądarek, chociażby Chrome czy Firefox, te powiadomienia obsługuje, ale Safari na iOS nie. To się jednak zmieni!

iphone 13

Jak się okazuje, iOS 15.4 Beta 1 wyjawia, że powiadomienia push faktycznie zostaną zaimplementowane w iOS w przeglądarce Safari. To sprawi, że będziemy mogli korzystać z programów PWA i zachowamy dostęp do powiadomień wysyłanych w czasie rzeczywistym. Mowa tu o wielu aplikacjach, chociażby Twitter czy Instagram. Warto dodać, że Safari na macOS taką funkcję ma już od jakiegoś czasu. Dziwne, że mobilną wersję produktu do tej pory pomijano…

Sam na iPadzie oraz Androidzie korzystam z aplikacji PWA bowiem nie są one w ogóle wymagające w instalacji i nie zaśmiecają telefonu. Przy tym jednak dają dostęp do wielu funkcji w ramach jednego programu – przeglądarki internetowej.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!