Tapatalk nie znajdziesz w Sklepie Google Play oraz nie wykupisz w niej funkcji premium

Tapatalk nie znajdziesz w Sklepie Google Play oraz nie wykupisz w niej funkcji premium

Co prawda, fora dyskusyjne nadal są niezwykle popularne, jednak odnoszę wrażenie, że od jakiegoś czasu nieco przygasają. A szkoda, bowiem niegdyś były to strony, które chętnie odwiedzałem i nawet dosyć często się na nich udzielałem. To właśnie dzięki jednemu z forum poświęconym Androidzie rozpocząłem pracę jako redaktor zajmujący się tematem technologii. Najczęściej jednak fora te odwiedzałem przez specjalną aplikację, która nazywa się Tapatalk.

Tapatalk to była szalenie popularna aplikacja dająca nam dostęp do forów dyskusyjnych, zwłaszcza w czasach, kiedy web-deweloperom niekoniecznie chciało się dostosowywać strony pod ekrany smartfonów. Dodatkowo za pomocą tylko jednej aplikacji mieliśmy dostęp do wielu forów, co było po prostu wygodne i szybko uzależniało. Tapatalk przez długi czas zostawała moją aplikacją must-have, którą instalowałem na każdym moim i testowyman smartfonie.

Warto przeczytać: Brak konta Microsoft? Nie zagrasz już w Minecraft.

Tapatalk nie znajdziesz w Sklepie Google Play

Jeśli powyższy opis skłonił Was do tego aby wyposażyć się w aplikację Tapatalk to mam dla Was złą wiadomość. Jak się okazuje, Google usunęło ten program ze Sklepu Play. Powód? Nie jest do końca znany, jednak w ostatnim czasie gigant usunął całkiem sporo przeróżnych aplikacji. Wracając do Tapatalk, oprócz niedostępności w sklepie z programami, użytkownicy nie mają możliwości wykupienia konta VIP, za które płaciło się poprzez Google Play Store.

Co ciekawe, autorzy Tapatalk od dłuższego czasu nie prowadzą swoich kont społecznościowych zarówno na Twitterze, jak i Facebooku, tak jednak administrator usługi potwierdził usunięcie aplikacji ze Sklepu Google Play, a także próbuje rozwiązać ten problem. Co ważne, jeśli zdążyłeś zainstalować aplikację Tapatalk to dalej możesz z niej korzystać.

Warto zobaczyć: Ubuntu 20.10 już jest! Oto najciekawsze nowości

Mam nadzieję, że Tapatalk powróci do Sklepu Google Play, bo to naprawdę ważna aplikacja, która była jedyną w swoim rodzaju i ciężko znaleźć dla niej dobry zamiennik.

Korzystaliście z Tapatalk? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!