Podwójny aparat, to już raczej nie jest żadna nowość obecnie. W końcu trzy czy nawet cztery obiektywy zaczynają pojawiać się coraz częściej. Skąd decyzja Apple, żeby następna iPhone XR z tego roku dostał drugi obiektyw? Wydaje się, że trzeba coś minimalnie zmienić, żeby jakaś sprzedaż była. Drugi aparat może niejednego skusić, czy to tylko mydlenie oczu?

Raporty prosto z Chin

Według chińskich doniesień, to nowy iPhone XR pożyczy obiektyw od modeli iPhone XS czy XS Max. Ma to zapewnić możliwość dwukrotnego zoomu optycznego. Nie ma szczegółowych informacji na ten temat, więc sporo trzeba się domyślać. Raczej nikt nie spodziewa się tutaj rewolucji czy jakiś konkretnych zmian.

Zobacz też: Moduł aparatu w Huawei P30 Pro jest znacznie droższy od tego w iPhone XS lub Galaxy S10+

Prawdopodobnie po prostu będzie to to samo, co znaleźć można w wyżej wymienionych modelach. Przełożenie obiektywu i tym samym zapewnienie dwukrotnego zoomu optycznego będzie wszystkim. iPhone XS i XS Max korzystają z dwóch oczek aparatów – główny ma 12 Mpix, tak samo jak drugi, teleobiektyw o rozdzielczości 12 Mpix.

apple iphone xr 2

Wydaje się, że Apple chce obniżyć koszty produkcji do minimum, przez co spodziewać się można właśnie takiego, znajomego już rozwiązania. Skoro zostało części, to niech się nie marnują, lepiej je wykorzystać. Większe zmiany natomiast mogą pojawić się przy przednim aparacie. Prawdopodobnie wymieniony zostanie obiektyw, który do tej pory miał 7 Mpix. Zastąpić go ma oczko 12 Mpix, przez co iPhone XR z tego ma wejść na półkę wyżej, jeśli chodzi o zdjęcia.

Warto przeczytać: iPhone XS Max zrzucony z 35 kilometrów? Takie rzeczy tylko z x-kom!

Z racji tego, że do wydania nowych wersji jeszcze trochę czasu jest, trzeba mieć na uwadze, że to może nie być w stu procentach pewna informacja. Pochodzi co prawda z dość wiarygodnego źródła, jak informuje GSMArena, jednak, póki nie ma oficjalnych danych, nie można tego traktować jako pewniak. Logicznie na to patrząc, wydaje się, że takie rozwiązanie jest dość prawdopodobne i zapewne coś w tym stylu ujrzymy. Zapewne niedługo pojawi się więcej informacji na ten temat.

Podwójny aparat w smartfonie to dla was obowiązek? Dajcie znać.