Najnowsza wersja Telegram Beta na Androida przynosi rozmowy wideo!

telegram logo

Moim zdaniem Telegram jest niezwykle blisko miana komunikatora idealnego. Niestety, ma pewne braki, a niektóre z nich to po prostu podstawowe rzeczy. Najnowsza wersja Beta pokazuje, że twórcy zamierzają te braki jakoś wypełnić.

Telegram od ponad dwóch lat jest moim głównym komunikatorem internetowym. Już na długie miesiące przed jego zainstalowaniem słyszałem o nim same pozytywy, aż w końcu zdecydowałem się go pobrać. Telegram jest z nami już od 7 lat i ciągle jest rozbudowywany o kolejne dodatki. Jednak trwająca pandemia pokazała mi jak ważne są rozmowy wideo, a tych nie mogłem wykonywać na Telegramie i musiałem sięgać po rozwiązania konkurencyjne. Na szczęście twórcy Telegrama nie spoczywają na laurach i pracują nad nowościami!

Warto przeczytać: Telegram jedynym komunikatorem internetowym, który działa na Białorusi

Telegram Beta na Androida oferuje rozmowy wideo!

Ostatnia duża aktualizacja Telegrama przyniosła przed chwilą wspomniane rozmowy wideo. Niestety, dotyczyło to tylko i wyłącznie użytkowników iOS, a “androidowcy” musieli obejść się ze smakiem. Jeśli jednak zajrzycie do moich ostatnich wpisów o Telegramie, to przeczytacie tam, ze prawdopodobnie kolejna duża aktualizacja wprowadzi rozmowy wideo również i na Androida. Jak widać, nie myliłem się.

Jak się okazuje, Telegram 7.0.0 Beta na Androida wprowadza rozmowy wideo. Zostały one ukryte w menu dostępnym pod trzema kropkami znajdującymi się obok nazwy kontaktu, z którym rozmawiamy.

Mało tego, nowa wersja Bety to również poprawki dla dymków czatu, (tak, chodzi o takie same dymki czatu, które Facebook Messenger oferuje od kilku lat), które w Android 11 mają być standardem. Cieszy mnie to, że Telegram woli zaimplementować natywną technologię Androida niż wynajdywać koło na nowo. Liczę też na inne funkcje, które są bardzo ważne. Moim zdaniem przydałyby się rozmowy grupowe oraz możliwość udostępniania ekranu. Jak wiemy, deweloperzy zaimplementowali WebRTC, co daje wiele możliwości.

Czego według Was jeszcze brakuje w Telegramie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!