Telegram podejmuje się walki z trollami i zakazuje nazwy “Zapisane wiadomości”

telegram logo

Telegram jest bardzo dobrym komunikatorem internetowym, ale jak wiemy – nie ma rzeczy idealnych. Platforma boryka się z paroma problemami i jak się okazuje, twórcy podejmują się walki!

Telegram działa na bazie chmury internetowej, w której to trzymane są nasze wiadomości i multimedia. Daje to wiele korzyści, bowiem jednocześnie te same wiadomości możemy mieć na kilku urządzeniach. To też sprawia, że z Telegrama faktycznie możemy korzystać jak z chmury i trzymać na nim swoje dane, gdzie pojedynczy plik może ważyć aż 2 GB. Do tej czynności dedykowany jest czat Zapisane wiadomości, do którego dostęp mamy tylko my. Jest on normalnie wyświetlany na liście wszystkich czatów, co jest wygodne, ale niestety, oszuści znaleźli sposób aby to wykorzystać.

Warto przeczytać: WebRTC dodany do Telegrama. Czeka nas piękna przyszłość

Telegram zakazuje nazwy Zapisane wiadomości

Jak się okazuje, oszuści tworzyli nowe konta na Telegramie z nazwą Zapisane wiadomości lub po angielsku Saved Messages. Następnie pisali do losowych użytkowników po czym usuwali te wiadomości. To sprawiało, że na liście czatów ofiar pojawiał się kolejny czat Zapisane wiadomości. Po tych czynnościach oszuści czekali aż ofiara wrzuci tam jakieś swoje prywatne dane.

Telegram

W ostatnich dnia skala tego problemu tak się nasiliła, że Telegram podjął się walki z trollami i oszustami. Dlatego też od teraz jeśli ktoś ustawi sobie nazwę Zapisane wiadomości lub Saved Messages to z automatu dostanie blokadę konta, a odblokowanie może nie być zbyt łatwe.

Widzieliście kiedyś profil oszusta z nazwą Zapisane wiadomości? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!