Telegram z reakcjami na wiadomości! Użytkownicy na to czekali

Telegram web

Telegram to świetny komunikator internetowy, z którego uwielbiam korzystać. Względem konkurencji niczego mu nie brakuje, a daje nam jeszcze więcej. No może chciałbym coś jeszcze, a są to reakcje na wiadomości. Nareszcie te zostaną niedługo dodane!

Telegram pozwoli zareagować na wiadomość

Jak Facebook dodał reakcje na wiadomości w Messengerze, to uważałem je za zbędne i nic nie dające. A jednak ludzie je polubili, bowiem w krótki i prosty sposób pozwalają odnieść się do danej wiadomości bez zbędnego zaśmiecania czatu. Przydaje się to zwłaszcza w rozmowach grupowych, gdzie mogą być wykorzystywane również do… głosowań i ankiet. Tak, to naprawdę dobry sposób, bowiem jedna emotikona może oznaczać wariant A, a druga emotikona wariant B.

Telegram jednak tej funkcji nie oferował, co wielu użytkowników wytykało i to wielokrotnie – nawet na polskich czatach. Jak się jednak okazuje, Telegram Beta na iOS i Androida właśnie został wyposażony w reakcje na wiadomości! Reakcji jest kilka, a w grupach można podejrzeć kto dał jaką. Administratorzy grup i kanałów dostaną również opcję wyłączenia reakcji na wiadomości. Dawaniu danej reakcji towarzyszą ciekawe i ładne animacje. Oczywiście Telegram rozszerzy wsparcie reakcji na kolejne platformy. Wszak jedną z kluczowych funkcji tego komunikatora jest dostępność na wielu urządzeniach jednocześnie.

telegram
(fot. Dany Gee @ Telegram Polska)

Cieszy mnie to, że Telegram nie tylko dodaje totalne nowości, ale też nadgania konkurencję. Chociażby nie tak dawno temu dano możliwość podejrzenia kto przeczytał naszą wiadomość w grupie. Teraz natomiast zostaną dodane reakcje na wiadomości.

Źródło: Android Police, Telegram Polska

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!