Telegram zaktualizowany! Dodano nowe dźwięki powiadomień i ulepszono boty

Telegram
(fot. Telegram)

Jak możemy dostrzec, Telegram stara się wydawać jedną dużą aktualizację na miesiąc. I tak oto w kwietniu doczekaliśmy się kolejnego uaktualnienia, które wnosi pewne zmiany. Warto się im przyjrzeć.

Telegram z nowym wydaniem – ulepszono boty oraz powiadomienia

Pierwszą nowością są niestandardowe dźwięki powiadomień. Funkcja pozwala nam ustawiać przeróżne dźwięki, jako właśnie dźwięki powiadomień. Do listy wyboru możemy dodać zarówno krótkie pliki audio (te powinny ważyć maksymalnie 300 KB), jak i wiadomości głosowe. Warto dodać, że ta funkcja jest wieloplatformowa i każdemu czatowi możemy przypisać inny dźwięk.

Pozostając w temacie powiadomień – Telegram pozwolił nam również ustawić niestandardowy czas trwania wyciszeń i może to być na przykład kilka godzin, albo nawet parę dni. Aktualnie żyjemy w takich czasach, że smartfon może ciągle generować mnóstwo powiadomień, dlatego tak zwane tryby skupienia są niezwykle przydatne.

Nowość o nazwie automatyczne usuwanie to opcja, która pozwala nam zachować zwiększoną prywatność, ale również “czystość” w wiadomościach. Po prostu ustawiamy czas, po którym wiadomości w danym czasie są usuwane. Zegar pozwala nam wybrać różne czasy – kilka dni, miesięcy czy lat.

Zapewne zauważyliście, że jak przekazujecie wiadomości dalej, to te nie są oznaczone jako odpowiedź na inną wiadomość. Jest to trochę irytujące, bowiem kontekst danych wypowiedzi może się nieco zacierać. Dlatego też Telegram rozszerzył opcję podawania wiadomości i od teraz te będą zawierały pierwotną wiadomość, na którą wysłano odpowiedź.

Nastąpiła również rewolucja w botach. Te od teraz mogą być budowane za pomocą języka JavaScript, co otwiera drogę to wielu ważnych funkcji. Nawet boty mogą nam zastąpić strony internetowe i usprawnić chociażby zamawianie jedzenia. Warto tutaj zaznaczyć, że boty w Telegramie to świetna droga do wielu ułatwień w życiu.

Boty są również niezastąpione kiedy administrujemy większą grupą. Teraz Telegram pozwolił na jeszcze szybszą konfigurację botów administracyjnych. iOS natomiast doczekał się lepszego tłumaczenia wiadomości. Ta sama funkcja jest już od jakiegoś czasu dostępna w Androidzie. Dodano również ulepszony tryb Picture-in-Picture, a także nowe animacje.

Źródło: Telegram

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!