Telegram w przeglądarce już z rozmowami wideo! Ważne usprawnienie

Telegram Web rozmowy wideo
Telegram Web

Webowa wersja Telegrama zyskała bardzo ważne usprawnienie. Od teraz możemy wykonywać połączenia głosowe i wideo bezpośrednio w przeglądarce!

Telegram Web z rozmowami wideo

Jeszcze nie tak dawno temu przeglądarkowa wersja Telegrama mocno kulała. Była dostępna, dało się korzystać, ale oferowała kiepski design, niską wydajność oraz ułamek funkcji. Dlatego też przygotowano kilka nowoczesnych klientów – Telegram React, Telegram Web-K i Telegram Web-Z. Wszystkie trzy różnią się technologiami, ale mają wspólny cel – przygotowanie świetnej aplikacji webowej dla Telegrama.

Jak wejdziemy na web.telegram.org to przejdziemy albo do wersji Web-K, albo do Web-Z. Obydwie są dobre, ale ta pierwsza dla mnie jest o wiele lepsza – szybsza, czytelniejsza i oferuje więcej funkcji. I tak właśnie Telegram Web-K w wersji 1.4.0 wnosi coś bardzo ważnego, a mianowicie rozmowy wideo!

Telegram Web rozmowy głosowe wideo

Do tej pory jak chcieliśmy pogadać głosowo i/lub wideo na desktopie, to potrzebowaliśmy dedykowanej aplikacji. Teraz jednak wystarczy nam tylko przeglądarka internetowa. Jest jednak pewien haczyk – musi to być Google Chrome lub pochodna przeglądarka (np. Microsoft Edge czy Brave Browser).

Niestety, rozmowy głosowe oraz wideo nie działają na Firefoxie, który nadal jest popularną przeglądarką. Twórcy po prostu zaznaczają, że w Firefoxie nowe rozmowy nie są dostępne. Próbowałem zmieniać User Agent (czyli sposób przedstawiania się przeglądarki), aby pozorować Chrome. Wtedy pojawia się opcja wykonania połączenia, ale kiedy nasz rozmówca odbierze, to ono się nie rozpoczyna – ciągle widzimy napis “Connecting”. Liczę jednak, że funkcja nadejdzie również i na Firefoxa.

Telegram web

Rozmowy wideo w przeglądarce możecie już teraz spokojnie przetestować. Wystarczy wejść na www.web.telegram.org/k i zalogować się na swoje konto.

Źródło: własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!