Tesla skROOT: Cybertruck sprzedaje się świetnie, mimo to firmie się oberwało

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck była zaprezentowana w piątek i wzbudziła niemałe poruszenie w branży. Kontrowersje wzbudził wygląd, a śmiechy wśród ludzi wzbudziła sytuacja z szybą. Więcej przeczytacie o tym z pełnego wpisu o nowym aucie Tesli, link tutaj. Tymczasem przyjrzyjmy się doniesieniom, które są związane z tym autem, jednak nie ma sensu dzielić ich na osobne wpisy.

Tesla Cybertruck notuje świetne wyniki w przedsprzedaży…

Elon Musk co chwile chwali się na Twitterze tym, ile sztuk nowego auta zostało już zarezerwowanych. Na ten moment liczba ta przekroczyła 200 tysięcy i nie przestaje rosnąć. To ciekawe, że ludzie decydują się już na zakup auta, które będzie dostępne dopiero w 2021 roku i to jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Co warto zauważyć, większość osób wybiera mocniejsze wersje, tylko 17% zamówień to zamówienia wersji z jednym silnikiem. Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, biorąc pod uwagę fakt, że najmocniejsza wersja ma wyjść jeszcze później niż pozostałe. Oczywiście musiała paść przechwałka o tym, że udało się to zrobić bez reklam i płatnych promocji. Wcale promocją nie była akcja z oknem, która obeszła się echem na całym globie…

…jednak firma zanotowała niemały spadek cen akcji.

Cena akcji spadła o ponad 6%, licząc najniższą wartość względem tej która była przed premierą Tesli Cybertruck. Na zamknięcie NASDAQ Tesla notowała cenę 354,83$ za akcję, by w piątek rano spaść do 332,14$. Jak widać Tesla Cybertruck nie spowodowała optymizmu wśród inwestorów, powodem do radości nie były również wyniki sprzedaży, które Musk publikował na Twitterze.

Tesla akcje notowanie po Cybertruck

Zobacz też: Tesla otwiera nową fabrykę w Europie, która niestety nie będzie w Polsce…

Tesla Cybertruck pokazuje swoją siłę w starciu z Fordem F-150

Warunki były sprzyjające dla Forda, miał on z górki, kiedy to Tesla miała do pokonania siłę grawitacji. Wydaję mi się też, że opony w klasycznym, spalinowym pickupie były lepsze na asfalt. Mimo to wygrała Tesla Cybertruck, co było oczywiste, skoro na swoje social media wrzucił to Elon.

A na koniec akcent związany z Polską!

Myślę, że ten Tweet jest wystarczająco wymowny. Czy Tesla Cybertruck pojawi się w nadchodzącej grze od polskiego studia? Tego dowiemy się zapewne przy okazji premiery nowej produkcji od CD Project RED.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!