Tesla uznała, że czas pomyśleć o Polsce!

Tesla

Tesla to amerykańska firma zajmująca się głównie produkcją i sprzedażą elektrycznych pojazdów osobowych oraz, od niedawna, ciężarówek. Jest to marka popularna w Stanach Zjednoczonych, wzbudza również coraz większą popularność w Skandynawii. Co jednak z naszym regionem? Niskie zagęszczenie ładowarek i brak serwisów w Europie Środkowej nie zachęca nas oraz naszych najbliższych sąsiadów do kupna samochodu od Tesli. Niebawem jednak może się to zmienić!

Ciekawe znalezisko w… KRS!

4 stycznia br. zarejestrowana została Tesla Poland sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Złotej 59. Niby nic, każdy może przecież zacząć działalność gospodarczą z nazwą nawiązującą do wybitnego naukowca. Nie musi być to przecież czymś związanym z działalnością Elona Muska, prawda?

Tesla w Polsce

Co jednak powiecie na to, że trzech członków zarządu to obcokrajowcy o pozornie nieznajomych nazwiskach. Stephan Werkman, Yaron Klein oraz David Feinstein, kim są Ci panowie? Pierwszy pełni funkcję dyrektora finansowego w Europejskim oddziale Tesli, drugi jest skarbnikiem głównego oddziału a trzeci to dyrektor ds. handlu globalnego i pozyskiwania nowych rynków. 99% udziałów spółki Tesla Poland należy do Tesla International B. V., czyli europejskiego oddziału Tesli ulokowanego w Holandii. Na trop naprowadził mnie użytkownik Wykopu. Podobne informacje znaleźli również użytkownicy Reddita w czeskim odpowiedniku KRSu, tam też Tesla założyła spółkę.

Zobacz też: Tesla Model 3 kosztuje obecnie w produkcji 38 tysięcy dolarów, a sprzedawana będzie za… 35 tys!

Tesla szuka inżynierów, aby zatrudnić ich… w Warszawie!

To nie wszystko, Tesla w Polsce zaczęła już poszukiwać ludzi do pracy. Na portalu Indeed zweryfikowany profil przedsiębiorstwa dodał oferty pracy w Warszawie. Są to póki co tylko stanowiska dla inżynierów, którzy mieliby pracować w serwisie. Ale skoro serwis już powoli powstaje, to może oznaczać, że powstanie salonu jest bliżej niż się spodziewamy.

Tesla w Polsce

A co oznacza to dla konsumentów? Łatwiejsze kupno samochodów, zapewne również możliwość wzięcia ich w leasing, serwis aut w ASO, co jest ogromnym plusem, bo speców od aut elektrycznych jest w naszym kraju tyle co kot napłakał… Mam nadzieję, że rozbudowana zostanie również ilość ładowarek w naszym kraju, oraz że Tesla w Polsce postara się położyć większy nacisk na rozpromowanie aut napędzanych prądem. Osobiście znam dwie osoby, które chciałyby posiadać Tesle, ale odstrasza ich właśnie brak możliwości ładowania ich w trasie po Polsce. Bardzo popularne w naszym kraju są rozwiązania hybrydowe Toyoty i Lexusa, myślę że Tesla mogłaby stać się ciekawą alternatywą oraz rywalem dla aut ekskluzywnych od japońskiego giganta i nie tylko. Myślę, że Model 3 byłby całkiem ciekawym wyborem w swojej klasie.

Co sądzicie o firmie Tesla? Czy uważacie, że może stanowić ona alternatywę dla bardziej zakorzenionych na naszym rynku firm z Europy i Azji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!