niedziela, Wrzesień 22, 2019
Strona główna Aktualności Testy Huawei Mate 30 już trwają. Premiera odbędzie się we wrześniu lub...

Testy Huawei Mate 30 już trwają. Premiera odbędzie się we wrześniu lub październiku!

-

Dopiero co zadebiutowały Huawei P30 i P30 Pro, a w sieci już pojawiają się informacje na temat kolejnych flagowych urządzeń chińskiego producenta. Mowa oczywiście o Mate 30 i Mate 30 Pro!

Testy Huawei Mate 30 rozpoczęte

Informacje o testach gotowego modelu Mate 30 pochodzą bezpośrednio z konferencji prasowej firmy Huawei w Malezji. Nadchodzący smartfon producenta z Państwa Środka został skończony w marcu i teraz pozostał już tylko etap sprawdzania czy wszystko działa tak jak powinno. Oczywiście jeśli tylko Huawei znajdzie jakieś błędy to zapewne zostaną one poprawione w końcowej wersji urządzenia. Sam etap testów ma potrwać około sześciu miesięcy, a premiera Mate 30, a co za tym idzie i Mate 30 Pro, powinna odbyć się we wrześniu lub październiku. Co wiemy na temat jego specyfikacji?

Oczywiście firma Huawei nie zdradziła jeszcze szczegółów dotyczących nadchodzących topowych urządzeń, ale w sieci pojawił się już ogrom plotek na ich temat. Zarówno w modelu Mate 30 jak i Mate 30 Pro za wydajność ma odpowiadać niezaprezentowany jeszcze Kirin 985. Według przecieków jednostka ta ma być wykonana w 7 nm procesie produkcyjnym i zapewniać nawet o 20% lepszą wydajność niż dotychczasowa najmocniejsza jednostka w portfolio firmy Huawei – Kirin 980. Oczywiście nie zabraknie sztucznej inteligencji, a co więcej Kirin 985 ma posiadać wbudowany modem 5G. Nowa infrastruktura sieci nadal nie jest zbyt rozwinięta, ale już w 2020 roku sytuacja powinna się zmienić, a wiele osób kupuje flagowca na dłuższy czas.

Zobacz też: Huawei P30 i Huawei P30 Pro oficjalnie zadebiutowały w Paryżu

Bez wątpienia Huawei będzie chciał jeszcze czymś nas zaskoczyć. Już P30 i P30 Pro pokazały światu, że to właśnie chiński producent jest liderem w kwestii zdjęć i to zarówno tych nocnych jak i z wykorzystaniem zoomu. Czy Mate 30 i Mate 30 Pro będą w tej kwestii jeszcze lepsze? Tak naprawdę ciężko to sobie wyobrazić, ale wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się już niedługo. Miejmy nadzieję, że kolejne przecieki na temat nadchodzących smartfonów firmy z Państwa Środka trafią do sieci już niedługo!

Huawei Mate 20 Pro vs Huawei P20 Pro. Pojedynek gigantów #1

Czekacie na premierę Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro? Czego po nich oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłogsmarena.com
Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej