Strona główna Aktualności Testy Huawei Mate 30 już trwają. Premiera odbędzie się we wrześniu lub...

Testy Huawei Mate 30 już trwają. Premiera odbędzie się we wrześniu lub październiku!

-

Dopiero co zadebiutowały Huawei P30 i P30 Pro, a w sieci już pojawiają się informacje na temat kolejnych flagowych urządzeń chińskiego producenta. Mowa oczywiście o Mate 30 i Mate 30 Pro!

Testy Huawei Mate 30 rozpoczęte

Informacje o testach gotowego modelu Mate 30 pochodzą bezpośrednio z konferencji prasowej firmy Huawei w Malezji. Nadchodzący smartfon producenta z Państwa Środka został skończony w marcu i teraz pozostał już tylko etap sprawdzania czy wszystko działa tak jak powinno. Oczywiście jeśli tylko Huawei znajdzie jakieś błędy to zapewne zostaną one poprawione w końcowej wersji urządzenia. Sam etap testów ma potrwać około sześciu miesięcy, a premiera Mate 30, a co za tym idzie i Mate 30 Pro, powinna odbyć się we wrześniu lub październiku. Co wiemy na temat jego specyfikacji?

Oczywiście firma Huawei nie zdradziła jeszcze szczegółów dotyczących nadchodzących topowych urządzeń, ale w sieci pojawił się już ogrom plotek na ich temat. Zarówno w modelu Mate 30 jak i Mate 30 Pro za wydajność ma odpowiadać niezaprezentowany jeszcze Kirin 985. Według przecieków jednostka ta ma być wykonana w 7 nm procesie produkcyjnym i zapewniać nawet o 20% lepszą wydajność niż dotychczasowa najmocniejsza jednostka w portfolio firmy Huawei – Kirin 980. Oczywiście nie zabraknie sztucznej inteligencji, a co więcej Kirin 985 ma posiadać wbudowany modem 5G. Nowa infrastruktura sieci nadal nie jest zbyt rozwinięta, ale już w 2020 roku sytuacja powinna się zmienić, a wiele osób kupuje flagowca na dłuższy czas.

Zobacz też: Huawei P30 i Huawei P30 Pro oficjalnie zadebiutowały w Paryżu

Bez wątpienia Huawei będzie chciał jeszcze czymś nas zaskoczyć. Już P30 i P30 Pro pokazały światu, że to właśnie chiński producent jest liderem w kwestii zdjęć i to zarówno tych nocnych jak i z wykorzystaniem zoomu. Czy Mate 30 i Mate 30 Pro będą w tej kwestii jeszcze lepsze? Tak naprawdę ciężko to sobie wyobrazić, ale wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się już niedługo. Miejmy nadzieję, że kolejne przecieki na temat nadchodzących smartfonów firmy z Państwa Środka trafią do sieci już niedługo!

Huawei Mate 20 Pro vs Huawei P20 Pro. Pojedynek gigantów #1

Czekacie na premierę Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro? Czego po nich oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłogsmarena.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej