Funkcja “nie lubię tego” na TikToku jest już dostępna

tiktok

TikTok wprowadził właśnie nową funkcję „nie lubię tego”, która przez wielu użytkowników była długo wyczekiwana, ale i obawiano się jej.

Nie lubię tego

W pierwszej połowie kwietnia tego roku TikTok zapowiedział, że pracuje nad opcją dodawania negatywnych ocen dla komentarzy znajdujących się pod filmami. Pisaliśmy o tym szerzej TUTAJ. Po dosyć długiej fazie testów, w końcu zostało to zaimplementowane w aplikacji. Od teraz każdy może wyrazić swoją aprobatę lub jej brak dla zdania innych użytkowników. Część z nich jednak obawia się nowej funkcji, określając ją jako potencjalnie niebezpieczną ze względu na możliwe użycie przez hejterów. Problem ten jest dobrze znany w praktycznie każdym zakątku internetu, szczególnie na platformach społecznościowych. Co na to TikTok?

Funkcja "nie lubię tego" na TikToku jest już dostępna
Źródło: TikTok

Narzędzie diagnostyczne

Przede wszystkim żaden z użytkowników nie będzie widzieć ile „nie lubię tego” posiada konkretny komentarz. TikTok twierdzi, że ma to zapobiec nadużyciom i sprowadzić role tej funkcji do pierwotnych założeń. TikTok chce w ten sposób mieć wgląd, które komentarze zbierają najwięcej minusów, a przez to mogą potencjalnie stwarzać zagrożenie złamania regulaminu. Wygląda zatem, że ma to być uproszczona wersja zgłaszania komentarzy, zamiast rzeczywisty balans pomiędzy „lubię” i „nie lubię”. Co ciekawe podobna opcja już teraz działa w TikToku, ale mało kto z niej korzysta, ponieważ wymaga kilku kliknięć w aplikacji.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!