TikTok od dłuższego czasu pracuje nad własnym smartfonem

tiktok

TikTok jest aplikacją, która z tygodnia na tydzień przyciąga coraz to większą liczbę użytkowników. Teraz sami twórcy tej aplikacji oficjalnie zapowiedzieli, że od dłuższego czasu pracują nad własnym smartfonem, który ma podbić serca fanów marki. Czy tak będzie w rzeczywistości? Nie byłbym tego taki pewny.

Smartfon TikTok szansą dla Smartisana?

Pierwsze informacje dotyczące smartfonu stworzonego przez twórców aplikacji TikTok pochodzą z końca maja tego roku. Wtedy też mówiono o tym, że firmą odpowiedzialną za produkcję tego urządzenia będzie Smartisan. Ten chiński producent od dłuższego czasu boryka się z gigantycznymi problemami finansowymi i niejednokrotnie słyszeliśmy nawet o upadłości firmy. Wszystko wskazuje na to, że stworzenie smartfona dla TikTok może być szansą dla Smartisan na odbicie się od dna i powrócenie na wcześniejsze tory.  Na tę chwilę niestety nie wiemy czy nadchodząca nowość będzie działać na czystym Androidzie czy jednak firmy postawią na Smartisan OS.

smartisan logo

Informacji na temat pierwszego w historii telefonu TikTok nie mamy zbyt wiele, ale szczerze mówiąc nie spodziewałbym się jakiejkolwiek rewolucji. Wszystko wskazuje na to, że urządzenie to będzie dostępne jedynie na chińskim rynku. W Państwie Środka konkurencja jest na tyle duża, że bardzo ciężko może być wybić się i trafić do serc potencjalnych klientów smartfonowi będącemu owocem współpracy TikTok i niszowego Smartisana.

Zobacz także: skROOT: MediaTek zapowiada procesor dla graczy, a Huawei może wydać dwa flagowe Kiriny

Prace nad tym urządzeniem trwają już od ponad siedmiu miesięcy. Niestety, ale nie wiemy jakie podzespoły zostaną użyte w nadchodzącej nowości oraz ile będzie wynosić cena tego sprzętu, ale bardzo możliwe, że premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o nadchodzącym smartfonie TikTok? Czy waszym zdaniem urządzenie to ma szansę zdobyć popularność? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!