skROOT: MediaTek zapowiada procesor dla graczy, a Huawei może wydać dwa flagowe Kiriny

skROOT: MediaTek zapowiada procesor dla graczy, a Huawei może wydać dwa flagowe Kiriny

MediaTek i HiSilicon to jedni z głównych producentów mobilnych procesorów skierowanych do smartfonów. Dzisiaj przyjrzymy się jakie plany mają te firmy na rok 2018.

MediaTek wyda procesor skierowany dla graczy

Gamingowe telefony istnieją na rynku już od jakiegoś czasu. Jeden z pierwszych był wydany przez Razera, a teraz na rynku tych smartfonów trzymają się Black Shark od Xiaomi, nubia oraz ASUS. Ich propozycje skierowane dla graczy, oprócz nietypowego designu, łączy zastosowanie najlepszych procesorów obecnych na rynku, czyli flagowych Snapdragonów. W ostatnim czasie informowaliśmy Was, że między innymi ASUS ROG Phone 2 będzie posiadał SD855+, a także Xiaomi Black Shark 2 Pro.

Wygląda na to, że MediaTek również postanowił się wtrącić do gry i wydać procesor dedykowany gamingowym telefonom. W tym celu utworzona zostanie nowa seria G, jak gaming. Jego premiera ma się odbyć już jutro, 30 lipca. Opóźnienia w grach mają być dzięki niemu naprawdę niskie. Chciałbym przypomnieć, że inni producenci również starają się jak najwięcej “wycisnąć” ze swoich układów, czego chyba najbardziej znanym przykładem jest technologia GPU Turbo od Huawei. Już niedługo zobaczymy czy propozycja MediaTeka będzie na tyle dobra, aby jego Helio G90 wygryzł Snapdragona.

Huawei może wyprodukować aż dwa topowe Kiriny

Jesteśmy przyzwyczajeni, że Huawei co roku wydaje nową wersję układu HiSilicon Kirin z serii 900. Ostatnim przedstawicielem jest Kirin 980, który znalazł się m.in. w testowanym przeze mnie Honorze View 20.

Warto przeczytać: skROOT: Xiaomi otwiera centrum rozwojowe w Europie, specyfikacja Realme 3i została odsłonięta, a Mediatek Helio P90 bryluje w benchmarku AI

kirin 985 1

Jak podaje źródło, w tym roku mogą powstać aż dwa procesory – podstawowy Kirin 985 (lub 990) oraz taki ze zintegrowanym modemem 5G. Do tej pory telefony obsługujące 5G były zwykle droższymi wersjami i montowano w nich osobny modem obsługujący tę sieć:

  • Baron 5000 dla Kirina 980
  • Exynos 5100 dla Exynosa 9820
  • Snapdraon X50 dla Snapdragona 855

Co sądzicie o powyższych nowościach? Macie zaufanie do MediaTeka, czy wciąż nie kupilibyście telefonu z ich procesorem

Na obrazku wyróżniającym MediaTek Helio P65, o którym przeczytacie tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!