To koniec LG Pay. Gigant zamyka swoją usługę

lg pay
(fot. Android Police)

Nie wiem czy wiecie, ale koreańscy giganci tacy jak Samsung i LG stworzyli własne usługi płatnicze. Niestety, jak się okazuje, możemy już pożegnać LG Pay.

W 2017 roku LG postanowiło ugryźć kawałek rynku płatniczego. Na początku usługa LG Pay była dostępna w Korei Południowej, a w 2019 roku trafiła również do Stanów Zjednoczonych. Platforma nigdy nie zadebiutowała w Polsce. Niestety, nie stała się zbyt popularna. Co jak co, ale w tym segmencie to z pewnością króluje Google i Apple.

LG Pay zniknie do końca roku

LG właśnie powiadomiło, że zamierza wygasić usługę LG Pay do końca 2021 roku. Oczywiście dla nas nie jest to żadna strata, bowiem platforma w ogóle nie zadebiutowała w Polsce i raczej nigdy, by się nie pojawiła (podobnie jest z Samsung Pay).

Ci, którzy korzystali bądź korzystają z LG Pay, to niestety, ale będą musieli poszukać alternatywy. Oczywiście jest tylko jedna, a jest to Google Pay, które ciągle jest rozwijane i dostępne w wielu krajach – w tym w Polsce. Należy dodać, że płatności zbliżeniowe telefonami to coraz popularniejsza czynność, zwłaszcza w naszym kraju. Nie można również zapomnieć o BLIK-u, który jest całkiem atrakcyjną alternatywą dla płatności zbliżeniowych.

Korzystacie z płatności zbliżeniowych? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!