TOP 10 smartfonów z Androidem według AnTuTu [Październik 2018]

TOP 10 smartfonów z Androidem według AnTuTu [Październik 2018]

Kolejny miesiąc i kolejny ranking smartfonów AnTuTu. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ranking ten zdominowany był przez urządzenia wyposażone w Qualcomm Snapdragona 845. Jednostka ta musiała jednak uznać wyższość nowości firmy Huawei!

Podium dla Huawei

W poprzednich miesiącach powód do dumy miała firma Xiaomi. Wszystko za sprawą ich Black Sharka czyli smartfona stworzonego dla wszystkich fanów gier mobilnych. Urządzenie to musiało jednak uznać wyższość flagowców z serii Mate 20. To właśnie trzy nowości Huawei zajęły całe podium. Co ciekawe na pierwszym miejscu znalazł się nie Mate 20 Pro, a Mate 20 zdobywając średni wynik na poziomie 311840 punktów. Jednak różnica pomiędzy smartfonami z serii Mate 20 jest jednak na tyle mała, że możemy przypuszczać, że wszystkie będą jednakowo szybkie.

TOP 10 smartfonów z Androidem według AnTuTu [Październik 2018]

Tuż za TOP 3 uplasowała się druga generacja Xiaomi Black Shark czy model oznaczony jako Black Shark Helo. Jak widać Qualcomm Snapdragon nadal jest na tyle mocną jednostką, że nie pozostaje daleko w tyle za Kirinem 980, który wykonany jest nie w 10 nm procesie technologicznym (jak SD845) tylko w 7 nm. Pamiętajmy o tym, że przyszły rok przyniesie nam Snapdragona 855, który, według zapowiedzi Qualcomma, ma być jeszcze wydajniejsze i jednocześnie bardziej energooszczędny. Drugą połowę rankingu otwiera Meizu 16th w wynikiem 292394 punktów. Kolejne miejsca zajmowane są przez OnePlus 6, ASUS ROG Phone, Smartisan R1 oraz Nubie Z18. Różnice pomiędzy tymi smartfonami są jednak bardzo małe. Specyfikacje urządzeń są praktycznie identyczne i jedyna rzecz, która może wpływać na wydajność to optymalizacja nakładki producenta.

huawei mate 20 pro

Niestety w październikowym rankingu AnTuTu nie znajdziemy takich urządzeń jak Xiaomi Mi MIX 3, Honor Magic 2 czy OnePlus 6T. Smartfony te zostały zaprezentowane dopiero końcem miesiąca, a co za tym idzie nie dało się przeprowadzić ich rzetelnych i wielokrotnych testów benchmarkowych. Bez wątpienia pojawią się one w TOP 10 listopada, ale zagadką pozostaje, na którym miejscu się uplasują. Czy Qualcomm Snapdragon 845 ma szansę zagrozić Kirinowi 980? A może procesor firmy Huawei będzie najwydajniejszą jednostką do czasu premiery SD 855? Tego dowiemy się już niedługo!

Korzystacie z smartfonów, które znalazły się w  październikowym rankingu AnTuTu? Czekamy na komentarze!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!