TOP3 sprzedanych smartfonów w Indiach w Q1 2019 należy do Xiaomi!

Xiaomi w Indiach radzi sobie wręcz doskonale. Teraz chiński gigant opublikował grafiki przedstawiające dziesięć smartfonów, które cieszyły się największą popularnością na rynku Indii w pierwszym kwartale 2019 roku. Który z producentów wygrał? Nietrudno odgadnąć!

Ogromny sukces Xiaomi

Rok temu smartfony Xiaomi zajęły wszystkie pięć pierwszych miejsc w zestawieniu ilości sprzedanych urządzeń przez internet w Indiach. Tym razem możemy mówić o jeszcze większym sukcesie. W pierwszym kwartale 2019 roku najpopularniejszym smartfonem na tamtejszym rynku był Redmi 6A. Model ten został sprzedany w ponad 3 000 000 sztuk, a to przekłada się na całkowity udział w rynku mobilnym na poziomie aż 9,5%. Tym samym prawie co dziesiąta osoba, która kupowała telefon zdecydowała się na budżetowca chińskiego producenta. Robi wrażenie prawda?

Drugie miejsce zajął Redmi Note 6 Pro. Smartfon sprzedano w 1 500 000 egzemplarzy, co przełożyło się na udziały w rynku na poziomie 4,8%. Podium zamyka nie kto inny jak Xiaomi. Tym razem jest to Redmi Y2 (1,23 miliona sztuk i 3,86% udziałów) czyli model stworzony specjalnie z myślą o rynku Indii. Co z kolejnymi miejscami? Na czwartej pozycji znajdziemy Samsunga Galaxy M20, następnie Galaxy J2 Core oraz vivo V15 Pro.

Zobacz także: W Indiach pojawiają się ekspresowe automaty ze sprzętem Xiaomi

Od miejsca siódmego do dziesiątego znowu powracamy do portfolio Xiaomi. Kolejne pozycje zajęły Redmi 6 Pro, Redmi 6, Redmi Note 7 oraz Redmi GO. To pokazuje jak ogromną popularnością cieszą się urządzenia giganta z Państwa Środka na terenie Indii. Tamtejszy rynek jest jednym z najważniejszych, jak nie najważniejszym, obszarem dla Xiaomi i producent ten chce zrobi wszystko by tak pozostało. Patrząc jednak na najpopularniejsze dziesięć smartfonów w pierwszych kwartale 2019 roku firma nie ma się czego obawiać i aktualnie zdecydowanie wyprzeda konkurencję.

Co myślicie o najpopularniejszych smartfonach w Q1 2019 na terenie Indii? Zapraszamy do dyskusji!

Dodaj komentarz
Total
5
Share