Strona główna Aktualności Xiaomi w Indiach radzi sobie naprawdę dobrze. Mocny średniak z nowym Snapdragonem...

Xiaomi w Indiach radzi sobie naprawdę dobrze. Mocny średniak z nowym Snapdragonem na horyzoncie!

-

Xiaomi, a teraz Redmi, to marka nastawiona na sprzedaż przede wszystkim w państwach rozwijających się, gdzie potrzeby rynku są bardzo duże. Jednym z takich obszarów są Indie, będące zarazem jednym z największych rynków na świecie. Nic dziwnego więc, że jedni z największych producentów telefonów na świecie, a konkretnie Xiaomi (Redmi), Samsung oraz OPPO (Realme) chcą mieć tutaj jak największy udział.

Smartfony Xiaomi sprzedawały się najlepiej przez internet

W Indiach Xiaomi jest znane głównie jako „marka internetowa”. Mimo iż rozbudowują oni swoją sieć sklepów stacjonarnych – celem jest ponad 10000 placówek (aktualnie jest ich 1000) do końca 2019 roku – wciąż główna część sprzedaży odbywa się za pośrednictwem sieci. Według agencji IDC Xiaomi ma 52% rynku online i tytuł najlepszej marki online od dziewięciu kwartałów. Ponadto pięcioma najlepiej sprzedającymi się modelami przez internet były właśnie budżetowce Xiaomi: te najsłabsze z dopiskiem A, ale także popularny Redmi Note 5 Pro.
Redmi
Aktualne modele Xiaomi również sprzedają się bardzo dobrze, czego żywym przykładem są Redmi Note 7 Pro oraz Redmi Note 7, który w ciągu miesiąca sprzedał się w liczbie miliona sztuk. Wielka szkoda, że ten model nie trafił do Polski.

Zobacz też: Redmi Note 7 Pro nie trafi do Europy. Taki jest plan Xiaomi

Redmi Note 7 Pro ma bardzo konkurencyjną specyfikację i Xiaomi nie boi się porównywać go do produktów konkurencji. Samsung wraz z wygaszeniem serii J, rozszerzeniem serii A oraz utworzeniem serii M miał się ponownie wgryźć w rynek, jednak jak widać wciąż ma ciężko.

Dowodem na to jest raport agencji Canalys, według którego Xiaomi prowadzi od siedmiu miesięcy, a pierwszy kwartał 2019 roku zakończyło z udziałem 31% w całym rynku.

Tajemnicze urządzenie ze Snapdragonem 730

Wiceprezes Xiaomi, Manu Kumar Jain, spotkał się z prezesem indyjskiego oddziału Qualcomma. Podobno obie firmy od zawsze współpracują ze sobą, aby dostarczyć „najnowsze i najlepsze”. Polemizowałbym, patrząc na liczbę smartfonów Xiaomi opartych o Snapdragona 625, chyba jeszcze da się je zliczyć na palcach obu dłoni.

Okazuje się, że zapowiedziany został nowy telefon Xiaomi z najnowszym procesorem Snapdragon z serii 7xx. Chodzi zapewne o Snapdragona 730, który został zaprezentowany dwa tygodnie temu. Niestety nie ma żadnej podpowiedzi do jakiej serii mogłoby należeć to urządzenie. Ja kierowałbym się w stronę Mi Note 4 lub Mi 9x/Mi A3. Patrząc jednak przez pryzmat tego, że Mi Note 3 nie było w Indiach, a był tam Mi A1 oraz jest w sprzedaży Mi A2, obstawiałbym właśnie na Mi A3. Co ciekawe, w sieci pojawił się nawet przeciek dotyczący telefonu z wyżej wymienionym Snapdragonem. Według niego będzie on posiadał baterię 4000 mAh oraz potrójny aparat 48 + 8 + 13 Mpix. Być może Xiaomi (Redmi) uruchomi jakąś nową serię urządzeń, gdyż wszystkiego można się po nich spodziewać, a każda nowa seria oznacza większą sprzedaż, jeśli spojrzymy na dumnie promowanego Redmi Y3.

Co sądzicie o podbojach Xiaomi w Indiach? Według Was telefonem Xiaomi ze Snapdragonem 730 może być Mi A3, czy jednak obstawiacie coś innego? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej