Użytkownicy Twittera na Androidzie będą mogli w końcu zarządzać elementami nawigacji

twitter

Aplikacja Twittera na smartfony potrafiła denerwować przez brak możliwości wyboru poszczególnych elementów nawigacji. Teraz w końcu się to zmieni.

Dla użytkowników Twitter Blue

Twitter Blue to płatna subskrypcja, dzięki której użytkownicy Twittera otrzymują dostęp do dodatkowych funkcji i usług. Jedną z nich jest możliwość zarządzania tym, w jaki sposób wygląda menu zarządzania. Wcześniej z tej opcji mogli korzystać wyłącznie użytkownicy smartfonów z systemem iOS i Twitter wyraźnie jest zadowolony z tych testów. Od teraz z zarządzania elementami nawigacji będą mogli również skorzystać posiadacze telefonów z Androidem. Wśród największych zalet, jest oczywiście usunięcie niechcianych opcji, takich jak Spaces, który irytował sporą część osób korzystających z Twittera.

Użytkownicy Twittera na Androidzie będą mogli w końcu zarządzać elementami nawigacji
Źródło: theverge.com

Zarządzanie

Klasyczny wygląd Twittera zawiera w sobie cztery elementy menu nawigacji, znajdujące się na dole strony. Twitter Blue pozwala na usunięcie części z nich, z zaznaczeniem, że zawsze muszą się tam znajdować przynajmniej dwie opcje. Pozwala to zatem każdemu użytkownikowi na dobranie ich w taki sposób, aby ich funkcjonalność jak najlepiej oddawała jego potrzeby. Część z osób zwraca uwagę, że największym atutem jest możliwość pozbycia się Spaces, czyli przycisku do nagrywania plików audio w formie wiadomości. Nie jest niczym dziwnym, że przypadkowe kliknięcie nie tam, gdzie chcemy może być irytujące, ale możliwość ograniczenia opcji w menu nawigacji, znacząco ten problem ogranicza.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!