Napisy w wideo na Twitterze są już dostępne dla wszystkich użytkowników!

twitter

Twitter zakończył fazę testową napisów w nagraniach wideo zamieszczonych na ich platformie. Od dzisiaj opcja ta jest już dostępna dla wszystkich.

Koniec testów

W drugiej połowie kwietnia tego roku informowaliśmy was TUTAJ, o tym, że Twitter rozpoczął testowanie długo zapowiadanej opcji włączania napisów w filmach. Wtedy nie była znana dokładna data udostępnienia tej funkcji wszystkim korzystającym z platformy społecznościowej. Mało tego, testy były ograniczone wyłącznie do wąskiego grona użytkowników iPhonów. Testy wypadły chyba pomyślnie, skoro w tak krótkim czasie zakończono tę fazę pracy nad projektem.

Sami decydujemy

Napisy w wideo na Twitterze pojawiały się w takiej lub innej formie od kilku lat, ale użytkownicy mieli bardzo ograniczone możliwości dotyczące wyboru tego, jak chcą je wykorzystywać. Twitter postanowił uprościć cały proces, poprawiając funkcjonalność przycisku „CC”. Od teraz każdy może samodzielnie decydować o tym, czy napisy mają być wyświetlane, czy też nie. Nowa funkcja działa już na urządzeniach z systemem iOS oraz Android.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!