Twitter testuje opcję włączania napisów w wideo dla iOS i Androida

twitter

Oglądanie plików wideo na Twitterze ma najczęściej miejsce poprzez urządzenia mobilne, jak smartfony. Wiele osób korzysta z nich w miejscach, gdzie włączenie dźwięku nie zawsze jest możliwe, dlatego napisy to konieczność. Twitter znacznie poprawi tę funkcję.

Łatwiej i wygodniej

Kojarzycie przycisk „CC”, który pojawiał się przy każdym wideo, które posiadało wgrane napisy? Twitter postanowił nieco zmienić jego funkcjonalność, z dużym naciskiem na wygodę użytkownika. Nie jest trudno kliknąć nie w to miejsce, w które chcieliśmy, szczególnie jeśli ikony są małe. Dlatego też już teraz trwają testy nowego przycisku „CC”, który ma być łatwiejszy w dostępie, dzięki temu szybciej i sprawniej włączymy napisy.

Tylko dla wybranych

Nowa ikona „CC” znajdzie się w prawym górnym rogu wideo, czyli z dla od reszty przycisków interakcji. Wyeliminuje to ryzyko przypadkowego wyłączenia, zatrzymania wideo lub wejścia w inne opcje, co może zakłócić oglądanie. Na chwilę obecną pierwsi użytkownicy systemu iOS informują, że świeża wersja „CC” jest już dla nich dostępna. Twitter obiecuje, że w najbliższej przyszłości dotrze także na urządzenia z systemem Android.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!