Tylko jeden duży dodatek do Cyberpunk 2077? Fani nie kryją niezadowolenia

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077 (źródło: GOG)

Na początku tego tygodnia dowiedzieliśmy się oficjalnie o nadchodzącej grze z uniwersum znanego z książek Andrzeja Sapkowskiego ochrzczonej mianem Wiedźmin 4. Nowa gra będzie powstawać w oparciu o silnik Unreal Engine 5, czyli inni niż w przypadku chociażby Cyberpunka 2077. Twórcy postanowili to skomentować.

Nie będzie dwóch dodatków co Cyberpunka 2077?

CD Projekt RED stworzył Cyberpunka 2077 wykorzystując swój własny silnik REDengine. Jak jednak napisano na Twitterze, mimo tego, że w kolejnej odsłonie Wiedźmina silnik zostanie zmieniony, dodatek do CP2077 nadal będzie rozwijany z wykorzystaniem REDengine.

W kolejnej odsłonie serii gier Wiedźmin przechodzimy z REDengine na Unreal Engine 4. Jednak REDengine, technologia, która napędza Cyberpunk 2077, jest nadal wykorzystywana do rozwoju nadchodzącego rozszerzenia do CP2077.

Nie ma w tym nic zaskakującego, ale wiele osób zwróciło uwagę na to, że wskazany jest tutaj jeden dodatek. Od dawna już spodziewamy się dwóch dużych dodatków do Cyberpunka 2077 – dokładnie tak samo jak miało to miejsce w przypadku W3, gdzie otrzymaliśmy Serce z Kamienia oraz Krew i Wino. Tak właśnie zapowiadali Redzi.

Paweł Sasko, Quest Director Cyberpunka 2077, napisał odpowiedź na powyższego tweeta. W niej również zawiera się informacja jedynie o 1 dodatku. Jest to niepokojące, że zespół CDPR nie pracuje obecnie nad dwoma rozszerzeniami.

Źródło: twitter.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!