Ubuntu 19.10 Eoan Ermine najlepszą wersją Ubuntu ostatniej dekady

ubuntu

Przez ostatnie dziesięć lat pojawiło się wiele wersji Ubuntu – wszak regularnie, co pół roku, pojawia się nowa wersja testowa, a co dwa lata – odsłona LTS (Long Term Support). Niestety, nie wszystkie wersje można uznać za udane. Dlatego też warto wymienić sobie najlepsze odsłony Ubuntu, ale również i te najgorsze.

Ubuntu 19.10 najlepszym wydaniem Ubuntu ostatniej dekady. Na drugiej pozycji odsłona ze środowiskiem Unity

Redakcja OMG!Ubuntu – popularnego portalu o Ubuntu i Linuxie – przygotowała specjalną ankietę, w której to czytelnicy wybierali najlepszą odsłonę systemu od Canonical, która miała premierę w ciągu ostatniej dekady. Do głosowania zgłoszono 20 systemów, a zwycięski zdobył aż 22% głosów – jest to oczywiście Ubuntu 19.10 Eoan Ermine, które już w momencie premiery zostało okrzyknięte tytułem najlepszej wersji Ubuntu jaka kiedykolwiek wyszła. Nie ma się czemu dziwić – Ubuntu 19.10 charakteryzuje się bardzo szybko działającym środowiskiem graficznym GNOME i stabilnością.

Warto przeczytać: To już! Canonical udostępniło Ubuntu 19.10 Eoan Ermine w wersji stabilnej!

Na drugim miejscu, zdobywając 21,75% głosów, znalazła się wersja Ubuntu, na którą sam głosowałem. Mowa tu o 16.04 LTS Xenial Xerus. Jest to ostatnie stabilne wydanie systemu od Canonical, które bazuje na środowisku graficznym Unity. Jest to również to Ubuntu, z którego korzystałem najdłużej, bowiem ponad rok. Aktualnie system ten dostał już szóstą dużą aktualizację i dalej jest wspierany.

Trzecie miejsce z 20,53% głosów zajmuje obecny LTS, czyli Ubuntu 18.04 Bionic Beaver. Następnie kolejno wyróżniono takie odsłony jak Ubuntu 10.04 LTS, 14.04 LTS, 12.04 LTS oraz 10.10. Na ostatniej pozycji znalazło się Ubuntu 13.10, a na przedostatniej – 15.04.

Które Ubuntu uważacie za najlepsze? Opinią podzielcie się w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!