Ubuntu 21.10 będzie nazywać się Impish Indri

ubuntu

Ubuntu to jedno z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych dystrybucji Linuxa. Kilka dni temu pojawiło się Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo natomiast już w październiku będziemy mieli 21.10 Impish Indri!

Zaledwie kilka dni temu pojawiło się Ubuntu 21.04 Hirsute Hippo. Nie jest to zbyt ogromne wydanie, bowiem wnosi niewielkie zmiany. W zasadzie, to tylko jedna decyzja jest warta odnotowania, a mowa tu o zmianie domyślnego systemu okien z X11 na o wiele nowocześniejszy Wayland. Jednakże publikacja jednej wersji Ubuntu oznacza, że to czas zacząć pracę nad nową.

Ubuntu 21.10 Impish Indri

Tak, dokładnie taka ma być nazwa Ubuntu 21.10. Impish Indri to oznacza – w wolnym tłumaczeniu – figlarny indris (owocożerny ssak żyjący na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru). Kiedy pojawi się nowy system? Data publikacji została ustanowiona na 14 października bieżącego roku. Co ciekawe, Feature freeze ma nastąpić już 19 sierpnia, a UI freeze jeszcze wcześniej, bo 9 sierpnia.

A co zobaczymy w Ubuntu 21.10? Póki co możemy tylko zgadywać. Mówi się o środowisku graficznym GNOME 41 – wszak już GNOME 40 wniosło wiele zmian, jednak Canonical postanowiło zostać przy starym, dobrym GNOME 3.38. Poza tym, możemy spodziewać się nowych wersji aplikacji, a także świeży Linux Kernel. Z innym nowościami zapewne zapoznamy się już niedługo.

Z jakiego systemu operacyjnego korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!