Oficjalna tapeta Ubuntu 22.04 LTS opublikowana. Nowy system pojawi się już niedługo!

Ubuntu

Nowe Ubuntu o długim okresie wsparcia zostanie pokazane już za nieco ponad miesiąc. Teraz właśnie udostępniono oficjalną tapetę, która zostanie z nami na przyszłe kilka lat.

Ubuntu 22.04 LTS z oficjalną tapetą

Ubuntu 22.04 LTS będzie następnym wydaniem tego systemu o długim okresie wsparcia. Dlatego też niezwykle gorąco na nie czekamy, bowiem ma wnieść kilka ciekawych zmian oraz towarzyszyć przez kilka lat. Dopiero co informowaliśmy Was, że Ubuntu zmieniło swoje logo. Teraz natomiast przyszedł czas na oficjalną tapetę.

Tapety dla Ubuntu są ważne i z każdym wydaniem widzimy jakąś nową, nawiązującą do nazwy systemu. Przyznam jednak, że od wydania Disco Dingo, tapety z Ubuntu do mnie jakoś nie przemawiały. Aż do teraz, bowiem ta nowa dla Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish jest świetna!

Dalej nawiązuje do tradycji kolorystycznej Ubuntu, jednak jest jakaś bardziej szczegółowa i oryginalna. Mi osobiście niezwykle się podoba.

ubuntu

Co zaoferuje Ubuntu 22.04 LTS? Przede wszystkim najnowsze środowisko GNOME 42, które wnosi GTK4 oraz nowe podejście do motywów graficznych. Motyw Yaru z Ubuntu również się zmieni o czym informowaliśmy Was na łamach ROOTBLOG-a. Zobaczymy wszystkie nowości związane z GNOME 42, a także nowe komunikaty OSD. Powinno pojawić się również nowe narzędzie do tworzenia zrzutów ekranu.

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!