Ubuntu Unity 21.10 Beta wydane! Co takiego dodano?

Ubuntu Unity
(fot. Ubuntu Unity)

Po porzuceniu Unity przez Canonical miałem poczucie pustki, bowiem naprawdę lubiłem to środowisko. Pewien deweloper postanowił stworzyć projekt Ubuntu Unity Remix, który właśnie dawał to środowisko, a teraz doczekał się kolejnego wydania!

Ubuntu Unity Remix to ciekawy system

Unity wróciło do życia za sprawą dewelopera o imieniu Rudra, który postanowił zbudować system Ubuntu Unity Remix. Od początku angażowałem się w rozwój projektu i do dzisiaj jestem obecny na oficjalnej grupie na Telegramie, gdzie jako administrator mam pewien wpływ na to, jak system wygląda.

O Ubuntu Unity Remix nie trzeba mówić długo. System powstał jako odpowiedź na zmiany wprowadzone przez twórców Ubuntu, którzy postanowili Unity porzucić. Rudra wziął gotowe środowisko i zaczął je łączyć z nowymi wydaniami Ubuntu. Społeczność szybko zaczęła znajdować błędy, które szybko są łatane. Ponadto dodano kilka rzeczy od siebie, które ułatwiają pracę z systemem.

Ubuntu Unity 21.10 już jest! Póki co, w wersji beta

Ubuntu Unity 21.10 to przede wszystkim spore zmiany w wyglądzie. Wprowadzono kompletnie nowy motyw Plymouth, który jest dystrybuowany oddzielnie z motywem Yaru-Unity7. Nie można nie zauważyć także nowej tapety inspirowanej tą oryginalną, o której pisałem >>tutaj<<.

Wprowadzono również wiele poprawek błędów, w tym związane z demonem Gnome-settings. Co ważne, pobierając aktualne wydanie systemu w wersji beta, aktualizacja do wersji stabilnej będzie możliwa za pomocą sudo apt update && sudo apt upgrade. Twórca chwali się również, że najnowszy obraz .iso został zbudowany za pomocą nowego narzędzia własnej produkcji. Co ważne, z tego samego narzędzia skorzystać mają także twórcy Ubuntu Cinnamon Remix.

ubuntu unity
(fot. Ubuntu Unity)

Ubuntu Unity Remix 21.10 Beta pobierzecie >>stąd<<. Muszę jednak dodać, że jest to wydanie niestabilne i nie nadaje się do użytku codziennego. Z tym należy poczekać do października, kiedy takowe stabilne się pojawi.

Źródło: ubuntunity.org

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!