Z Ubuntu Unity możesz korzystać na Raspberry Pi!

Z Ubuntu Unity możesz korzystać na Raspberry Pi!

Środowisko graficzne Unity wyglądało na porzucone. Nic bardziej mylnego! Znalazł się pewien deweloper, który postanowił przywrócić Unity do świata żywych i wydał Ubuntu Unity Remix. Autor jednak nie zamierzał zatrzymać się na jednym projekcie i rozwija kilka innych. Do tego grona właśnie dołączyło Ubuntu Unity for Raspberry Pi!

Ubuntu Unity Remix to projekt stworzony przez dewelopera kryjącego się pod imieniem Rudra. Jego celem jest dostarczenie niezwykłych wrażeń z obcowania z systemem operacyjnym, które niegdyś dawało nam Ubuntu 16.04 LTS. Głównie chodzi oczywiście o środowisko graficzne Unity, które było naprawdę wygodne i niezwykle przyjemne. Pomimo tego, ze Canonical przerzuciło się na GNOME, Rudra chce dalej pracować nad Unity, czego owocem jest właśnie Ubuntu Unity Remix, które kandyduje na miano „Ubuntu Flovour”.

Warto przeczytać: Co nowego w Ubuntu Unity 20.10 Beta? Sprawdźmy!

Ubuntu Unity for Raspberry Pi (Alpha 1)

Rudra Saraswat – deweloper odpowiedzialny za projekt Ubuntu Unity Remix – właśnie wydał pierwszą wersję tego systemu na komputery Raspberry Pi. Liczba obsługiwanych sprzętów nie ogranicza się do najnowszego modelu i zawiera:

Jak twierdzi deweloper, starał się on zoptymalizować Unity tak, aby środowisko nie straciło na funkcjonalności znanej z komputerów klasy PC. Testy wersji Alpha 1 wykazały, że system spokojnie nadaje się nawet do zwykłego codziennego użytkowania, które obejmuje takie czynności jak przeglądanie Internetu czy oglądanie filmów.

System oferuje wsparcie dla i386-arm, a także przyspieszenie sprzętowe, choć czasem mogą pojawić się błędy. Ponadto użytkownik musi ręcznie rozszerzyć partycję na instalowanie oprogramowania. Deweloper informuje również, że pierwsze uruchomienie może wywołać pewne problemy podczas włączenia systemu, jak i z działaniem sieci WiFi.

Ubuntu Unity for Raspberry Pi możecie pobrać >>stąd<<.

Co myślicie o Ubuntu Unity? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!