Co nowego w Ubuntu Unity 20.10 Beta? Sprawdźmy!

ubuntu unity
(autor: Allan Carvalho)

Ubuntu Unity Remix to projekt, który śledzę od samego początku. Ba! Nawet można powiedzieć, że biorę w nim udział. System właśnie został wydany w wersji 20.10 Beta, a więc sprawdźmy co nowego dodano.

Ubuntu Unity Remix to projekt stworzony przez dewelopera kryjącego się pod imieniem Rudra. Jego celem jest dostarczenie niezwykłych wrażeń z obcowania z systemem operacyjnym, które niegdyś dawało nam Ubuntu 16.04 LTS. Głównie chodzi oczywiście o środowisko graficzne Unity, które było naprawdę wygodne i niezwykle przyjemne. Pomimo tego, ze Canonical przerzuciło się na GNOME, Rudra chce dalej pracować nad Unity, czego owocem jest właśnie Ubuntu Unity Remix, które kandyduje na miano „Ubuntu Flovour”.

Warto przeczytać: Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla w wersji Beta już jest!

Ubuntu Unity Remix 20.10 Beta

Autor systemu Ubuntu Unity Remix – Rudra B. Saraswat – dzielnie pracował na wydaniem Ubuntu Unity 20.10 Groovy Gorilla w wersji Beta. Zgodnie z cyklem wydawniczym systemu od Canonical Rudra wydał nową wersję oprogramowania. Co ona wnosi? Przede wszystkim Linux Kernel 5.8, o którym więcej pisaliśmy >>tutaj<<. Ponadto zmieniono domyślny zestaw ikon z Numix-Circle na Papirus oraz dodano motyw graficzny Yaru-Purple stworzony przez członka społeczności. Nie zapomniano także o nowych tapetach.

ubuntu unity
Ubuntu Unity Remix 20.04

Jak można zauważyć, nowości nie ma tak dużo, choć muszę dodać, że wiele dodatków znalazło się w aktualizacji do Ubuntu Unity 20.04.1, o czym pisaliśmy >>tutaj<<. Niestety, nie wiemy nad czym pracuje deweloper i czy zamierza cokolwiek dodawać jeszcze przed wydaniem wersji stabilnej. Muszę zaznaczyć, że autor zbudował specjalne narzędzie do zgłaszania błędów, z którym możecie zapoznać się >>tutaj<<.

Co myślicie o Ubuntu Unity Remix? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!