Ubuntu 20.04.1 pojawi się już w czwartek 6 sierpnia!

Ubuntu 20.04.1 pojawi się już w czwartek 6 sierpnia!

Ubuntu 20.04 LTS to jedno z najlepszych wydań Ubuntu ostatnich lat. System ten jest szybki, stabilny i nowoczesny. Jak się okazuje, Focal Fossa już 6 sierpnia doczeka się pierwszego wydania wewnętrznego Ubuntu 20.04.1.

Dlaczego Ubuntu 20.04 jest ważne? Najnowsze wydanie Ubuntu jest tak zwanym LTS-em (Long Term Support), czyli wersją o długim okresie wsparcia. System ten cechuje się ogromną stabilnością i pakietem sprawdzonych aplikacji. Jest to również ten system, z którym przez następne 2/3 lata będziecie najczęściej spotykać się w różnego rodzaju korporacjach i uczelniach (zapewne najczęściej na ThinkPadach).

Ubuntu 20.04 wniosło wiele nowości. Pierwszą zmianą jaką się dostrzega, jeszcze podczas uruchamiania komputera, to wyświetlanie bootlogo producenta laptopa/płyty głównej podczas włączania komputera. Kolejną nowością jest odświeżony ekran logowania, który wygląda nowocześniej, a korzystanie z niego ma być o wiele wygodniejsze. To oczywiście nie koniec listy. W ustawieniach znajdziemy wiele ciekawostek, a pierwszą z nich jest obsługa predefiniowanych motywów. Choć wcześniej użytkownik mógł korzystać z dowolnego motywu, tak teraz dostał kilka gotowych i dopracowanych, gdzie najważniejszy jest oczywiście ten tzw. Dark-Mode, który bardzo dobrze wprowadza ciemne barwy do interfejsu. Wprowadzono również lepsze zmiennoprzecinkowe skalowanie interfejsu. Więcej dowiecie się z >>tego wpisu<<.

Warto przeczytać: Ubuntu 20.04 Focal Fossa już jest! Co dodano do nowego LTS-a?

Ubuntu 20.04.1 już w ten czwartek!

Ubuntu 20.04.1 jest wydaniem wewnętrznym, którego celem jest aktualizacja wewnętrznych składników. Jest to spore ułatwienie dla osób, które zamierzają dopiero zainstalować ten system, bowiem już na dzień dobry będą mieli najnowsze wersje aplikacji i sterowników. To zaoszczędzi im sporo czasu na pobieranie i instalowanie aktualizacji, które wyszły po kwietniowej premierze Ubuntu 20.04 Focal. I to koniec listy nowości.

Warto zobaczyć: A to ciekawe! Już możemy instalować Ubuntu 20.04 z Unity!

Ubuntu 20.04.2 będzie tym ważniejszym wydaniem wewnętrznym. Dlaczego? Otóż to właśnie do tej odsłony systemu twórcy dodadzą nowości, które zadebiutują w Ubuntu 20.10, które pojawić się ma już w październiku bieżącego roku. Myślę, że jest na co czekać!

Korzystacie z Ubuntu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!