My tu pitu pitu, a Ubuntu Unity Remix dostało już kilka aktualizacji!

Ubuntu unity

Kilka dni temu pisałem o Ubuntu Unity Remix, czyli nowej wariacji Ubuntu, w której to znajdziemy środowisko graficzne Unity. Tak, to samo Unity, które Canonical postanowiło porzucić i wrócić do GNOME. Od tamtego wpisu całkiem sporo się zmieniło, więc postanowiłem przygotować kolejny artykuł!

Ubuntu Unity Remix z kilkoma aktualizacjami w ciągu paru dni!

Od momentu publikacji ostatniego wpisu o Ubuntu Unity Remix autor dystrybucji Rudra B. Saraswat wydał kilka mniejszych aktualizacji. Co nowego wnoszą? Postanowiłem wszystkie zmiany umieścić na jednej liście.

  • Dodano motywy Yaru (Yaru Light i Yaru Dark), który od teraz są motywami domyślnymi;
  • Dodano Papirus Icon Theme, który od teraz jest domyślną paczką ikon;
  • Naprawiono problemy z CSD;
  • Unity-Tweak-Tool od teraz jest aplikacją początkową;
  • Przywrócono Unity-control-center (standardowa aplikacja z ustawieniami), która od teraz jest główną aplikacją z ustawieniami;
  • Zmieniono nazwę GNOME Settings na Fallback Settings i aplikacja ta pełni rolę ustawień dodatkowych dających możliwość kontrolowania rzeczy nieobjętych w Unity-control-center;
  • Dodano xserver-xorg-input-synaptics.

Warto przeczytać: Powstał nowy sposób uruchomienia Microsoft Word na Linuxie, który nie wymaga dobrych podzespołów

Plany dla Ubuntu Unity Remix? Zostanie oficjalnym “Ubuntu Flavour”

Rudra B. Saraswat – autor Ubuntu Unity Remix – postanowił podzielić się częścią planów związanych z systemem. Przede wszystkim Ubuntu Unity ma stać się oficjalnym “Ubuntu Flavour”, tak jak jest w przypadku Xubuntu, Ubuntu MATE czy Kubuntu. Pierwsze kroki zostały już podjęte – deweloper jest w kontakcie z osobami pracującymi nad Ubuntu Cinnamon (kolejnym kandydatem do Ubuntu Flavour), a także z Alanem Pope – pracownikiem Canonical.

My tu pitu pitu, a Ubuntu Unity Remix dostało już kilka aktualizacji!
Ubuntu Unity Remix z moimi lekkimi modyfikacjami

Ponadto społeczność Ubuntu Unity Remix bardzo szybko się rozrosła. Kiedy to dołączyłem do oficjalnej grupy na Telegramie, to liczyła sobie ona niecałe 20 osób. Aktualnie jest ich aż 250, a wśród nich znajduje się całkiem sporo twórców związanych z Linuxem, chociażby Jason Evangelho – autor tekstów o Linuxie na portalu Forbes – kilku youtuberów no i oczywiście ja – twórca na ROOTBLOG.

Wiele osób pyta dewelopera o przyszłość Unity – wszak fani oczekują nie tylko naprawy błędów, ale również dodawania nowości, a Unity7 już od dawna takowych nie widziało. Jak wiemy, istnieje Unity8, które już od jakiegoś czasu nazywa się Lomiri i nie jest ono dostosowane do użytku na desktopach. Odpowiedzią na pytanie związane z rozwojem Unity ma być Unity9, które powinno być dalszym rozwojem Unity7. Póki co żadna konkretna data publikacji Unity9 nie została podana.

Ubuntu Unity Remix V3 możecie pobrać >>stąd<<.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!