Użytkownicy coraz to częściej kupują średniaki i budżetowce!

Kolejny raport IDC pojawił się w sieci. Tym razem dotyczy on sprzedaży smartfonów na rynku globalnym w drugim kwartale tego roku. Myślę, że wielu z was nie zdziwi fakt, że największą popularnością cieszą się właśnie tańsze sprzęty, a nie te z najwyższej półki cenowej!

Tańsze nie znaczy gorsze!

Szczerze mówiąc najnowszy raport IDC nie dziwi mnie nawet w najmniejszym stopniu. To właśnie średniopółkowce i budżetowce, a dokładniej smartfony z przedziału 100-400 dolarów (ok. 380-1530 zł) stanowiły aż 60% wszystkich sprzedanych telefonów na rynku globalnym. Trzeba przyznać, że wynik ten robi wręcz piorunujące wrażenie. Niemniej jednak wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach jeszcze więcej osób będzie decydować się na zakup właśnie tańszych urządzeń. Jaki jest powód takiej decyzji? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta.

W dzisiejszych czasach średniaki, a nawet budżetowce oferują coraz to więcej. 4 GB RAM-u nawet w najtańszych smartfonach stają się powoli standardem, a nie możemy także zapominać o obecności NFC, sporym wyświetlaczu czy bardzo dużym ogniwie wystarczającym na wiele dni pracy na jednym ładowaniu. Jednocześnie flagowe sprzęty są coraz to droższe, a jednocześnie większość użytkowników nie odczuje większej różnicy pomiędzy mocniejszym średniakiem, a urządzeniem z najwyższej półki cenowej. Według prognoz IDC już w 2020 roku aż 73% wszystkich sprzedawanych smartfonów na świecie ma być tańsza niż wspomniane wcześniej 400 dolarów.

Zobacz także: Poznaliśmy polskie ceny nowych konsol od Microsoft w abonamencie Xbox All Access!

Co ważne wzrost sprzedaży budżetowców oraz średniaków odnotowano zarówno w Azji, Ameryce Łacińskiej, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Europie jak i w samych Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie patrząc na smartfony z średniej oraz najniższej półki cenowej, które każdego miesiąca trafiają na rynek myślę, że prognozy IDC wręcz muszą okazać się faktem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu raporty!

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus Nord, którego recenzję znajdziecie tutaj.

A z jakiego smartfona wy korzystacie na co dzień? Wolicie budżetowce, średniaki, a może flagowce? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Dodaj komentarz
Total
2
Share