Użytkownicy coraz to częściej kupują średniaki i budżetowce!

Użytkownicy coraz to częściej kupują średniaki i budżetowce!

Kolejny raport IDC pojawił się w sieci. Tym razem dotyczy on sprzedaży smartfonów na rynku globalnym w drugim kwartale tego roku. Myślę, że wielu z was nie zdziwi fakt, że największą popularnością cieszą się właśnie tańsze sprzęty, a nie te z najwyższej półki cenowej!

Tańsze nie znaczy gorsze!

Szczerze mówiąc najnowszy raport IDC nie dziwi mnie nawet w najmniejszym stopniu. To właśnie średniopółkowce i budżetowce, a dokładniej smartfony z przedziału 100-400 dolarów (ok. 380-1530 zł) stanowiły aż 60% wszystkich sprzedanych telefonów na rynku globalnym. Trzeba przyznać, że wynik ten robi wręcz piorunujące wrażenie. Niemniej jednak wiele wskazuje na to, że w najbliższych latach jeszcze więcej osób będzie decydować się na zakup właśnie tańszych urządzeń. Jaki jest powód takiej decyzji? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta.

Użytkownicy coraz to częściej kupują średniaki i budżetowce!

W dzisiejszych czasach średniaki, a nawet budżetowce oferują coraz to więcej. 4 GB RAM-u nawet w najtańszych smartfonach stają się powoli standardem, a nie możemy także zapominać o obecności NFC, sporym wyświetlaczu czy bardzo dużym ogniwie wystarczającym na wiele dni pracy na jednym ładowaniu. Jednocześnie flagowe sprzęty są coraz to droższe, a jednocześnie większość użytkowników nie odczuje większej różnicy pomiędzy mocniejszym średniakiem, a urządzeniem z najwyższej półki cenowej. Według prognoz IDC już w 2020 roku aż 73% wszystkich sprzedawanych smartfonów na świecie ma być tańsza niż wspomniane wcześniej 400 dolarów.

Zobacz także: Poznaliśmy polskie ceny nowych konsol od Microsoft w abonamencie Xbox All Access!

Co ważne wzrost sprzedaży budżetowców oraz średniaków odnotowano zarówno w Azji, Ameryce Łacińskiej, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Europie jak i w samych Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie patrząc na smartfony z średniej oraz najniższej półki cenowej, które każdego miesiąca trafiają na rynek myślę, że prognozy IDC wręcz muszą okazać się faktem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu raporty!

Na zdjęciu głównym znajduje się OnePlus Nord, którego recenzję znajdziecie tutaj.

A z jakiego smartfona wy korzystacie na co dzień? Wolicie budżetowce, średniaki, a może flagowce? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!